Turkův náhlý konec s hokejem byl pro všechny jeho spoluhráče doslova šokem. „Roman byl můj velký vzor a byla to velká osobnost celého českého hokeje. Byli jsme z toho všichni naměkko. Pro mě osobně to bylo, jako kdyby mi někdo umřel. Bylo mi to opravdu líto. Za to, co mi do hokejové kariéry dal, patří Romanovi velké poděkování,“ vzkazuje svému teď už bývalému spoluhráči. „Vzal jsem si toho od něj opravdu hodně,“ přiznává.

Že bude dvojkou za Jakubem Kovářem, nebylo hned jasné. „Měl jsem z toho smíšené pocity. Že půjdu do pozice dvojky jsem si pořádně uvědomil až někdy za dva dny. Velkou zkouškou byl pro mě zápas Tipsport Cupu v Berouně proti Spartě. Tam mě trenéři sledovali, jestli na to vůbec mám. Naštěstí se mi to docela povedlo,“ konstatuje s úlevou v hlase. „Potom mi trenéři oznámili, že bych měl v týmu působit jako dvojka. Je to pro mě velká výzva. Strašně si toho vážím a chtěl bych to nějak zúročit.“

Dospělý hokej si poprvé osahal loni v Písku, kde Komtermu pomáhal k postupu do první ligy. „Písek mi dal strašně moc. Naučil jsem se tam déle stát na nohou a neklekat kvůli každé střele. Především barážové zápasy měly z mojí pozice gólmana opravdu vysokou úroveň,“ tvrdí. „Byl jsem i pod velkým psychickým tlakem. Byly to cenné zkušenosti.“

V úterý odchytal proti Kladnu (1:2) svůj vůbec první celý zápas v prvním týmu Mountfieldu na domácím ledě. „Jsme schopni hrát mnohem lépe a chybělo nám trochu štěstí v koncovce. Možná byli kluci nervózní z toho, že za nimi stojím právě já,“ usměje se a hned vážněji dodá: „Je to tak. Na Kubu Kováře jsou víc zvyklí. Já si na dospělý hokej stále teprve zvykám,“ připustí.

O tom, že bude chytat, věděl Hrubec s dostatečným předstihem. „Máme daný dopředu rozpis, kdo které zápasy bude chytat,“ vysvětlí.

Vyrovnávací gól Kladna byl dost kuriózní. „Bělohlav mi vystřelil nad lapačku a trefil spojnici tyče a břevna. Chvíli jsem nevěděl, kam se puk odrazil a hledal jsem ho. Pak už jsem jenom viděl, jak kolem mě proběhl do sítě, kam ho dorazil Stieler,“ popisuje dost kuriózní vyrovnávací gól.

Přítomnost v extraligovém týmu by mohla Hrubcovi pootevřít také vrátka do reprezentační dvacítky. „Myslím, že ta šance by mohla přijít. Novotný je výborný gólman, ale alespoň na pozici dvojky bych se dostat mohl. Takhle to cítím,“ netají své ambice.