V krajské lize útočník ukázal střeleckou formu, když zatížil konto Veselí nad Lužnicí třemi góly a jeho tým deklasoval druhý tým tabulky 11:1. Nejen Jaroslav Korbela se už těší, až v kraji začnou vyřazovací boje.

Zažil jste někdy takovou dominanci jednoho týmu v soutěži?

Ne. A myslím, že nás to všechny překvapilo. I když na druhou stranu musím říct, že manšaft je hodně silný, a v sezoně ještě posílil – přišel Petr Macháček, další kvalitní bek. Dá se říct, že je tady až přetlak. Je nás dost, dobří hráči, přesto i pro nás bylo překvapením, že jsme zatím prohráli jenom jednou… Pořád se motivujeme a jsme nespokojeni. I když se vyhraje, hledáme chyby.

Při pohledu do tabulky by Lokomotiva Veselí měla být váš největší konkurent v boji o titul.

Měla by být. V sezoně nám někdy připadalo až směšné, že i když jsme hráli špatně, tak nám tam góly padají. To nebylo dobré a myslím, že prohra v Humpolci přišla včas, abychom se před play off zase namotivovali. A spadli zpátky na zem, protože jsme si říkali, že hrajeme na dvacet procent a stejně střílíme plno gólů. Tak jsem zvědav. Musíme se připravit, abychom nevylétli v play off hned v prvním kole!

V příštím kole vás čeká Hluboká. Jste z působení v Rakousku zvyklý nastupovat na otevřeném kluzišti?

Ano, tam byly skoro všechny stadiony otevřené. Snad dva jestli byly kryté… V kabině jsme si říkali, že bychom raději v prvním kole narazili na Tábor než na Hlubokou. Záleží na počasí – když třeba padá sníh, není to ideální. Domácí jsou na to zvyklí, ale když tam přijedeme, hřiště je malé, střední třetina prakticky neexistuje, soupeř si tam stoupne v pěti a brání. (Celý rozhovor s Jaroslavem Korbelou vyjde v sobotním vydání ČB deníku.)