Naposledy to v Budvar Aréně odnesla pražská Slavia v přímém duelu o šesté místo. Možná se to tentokrát nebyl ze strany domácího celku tak líbivý hokej jako v předcházejících duelech, ale maximálně zodpovědný výkon a efektivita v zakončení přinesly důležitou výhru 3:0. „Je pravda, že jsme utkání neodehráli v takovém stylu, jako ta předcházející,“ připustil asistent trenéra Milan Kupka. „Zápasy jdou ale v rychlém sledu za sebou a mužstvu je třeba poděkovat, že utkání zvládlo s nulou. Za tři body jsme rádi,“ konstatovala pravá ruka kouče Výborného.

Pochvalu mužstvo určitě zaslouží. Vše začíná od naprosto spolehlivého Jakuba Kováře v brance, který vychytal už svou čtvrtou letošní nulu a je základním pilířem týmu. Dobře ale hraje celé mužstvo. Obrana přestala chybovat a čtyři vyrovnané útoky dokáží soupeře dostat pod tlak. Především v domácím prostředí, kde Mountfield dokázal vyhrát všech šest posledních zápasů za plný tříbodový zisk.

Kromě Kováře v brance je třeba vyzdvihnout ještě útočníka Milana Gulaše, který se dostal do skutečně mimořádné pohody. Dává gól za gólem. Na svém kontě jich má letos už dvacet a ve střelecké tabulce celé soutěže se posunul na druhé místo.

Na straně soupeře panovalo pochopitelně značné zklamání. „Hráli jsme hokej, na který vůbec nemáme. Pokud takhle budeme hrát i nadále, tak nemůžeme počítat s žádným bodovým ziskem,“ kroutil hlavou asistent trenéra Růžičky Jiří Čelanský. „Bylo špatné, jak jsme řešili situace v předbrankovém prostoru a vůbec směrem do útoku. Nejsme schopni dát góly ani do prázdné branky. Nedokázali jsme vytvořit tlak do branky. Proto jsme nedali ani jeden gól,“ zlobil se.

Právě Čelanský vedl Slavii ve třetí třetině ze střídačky jako hlavní kouč. Jeho nadřízený a známý bouřlivák Vladimír Růžička totiž dostal po druhé třetině trest do konce zápasu. Podle zápisu o utkání měl hlavní trenér Slavie cestou do kabin verbální konflikt s oběma rozhodčími, při kterém nešel daleko i pro nějaké ostřejší slovíčko. „Kolega dostal trest za nesportovní chování. Neslyšel jsem to, ale podle mého názoru si vyměňoval názory s rozhodčími,“ nechtěl Čelanský příliš rozpitvávat výstup svého zkušenějšího kolegy. „Zbytek zápasu strávil v kabině,“ dodal.

Ve spojení prý v závěrečném dějství nebyli. „Plně mi důvěřoval a nechal koučování na mě,“ řekl Čelanský.

Českobudějovický asistent trenéra Milan Kupka sám ještě takový trest nikdy nedostal, ale podobnou situaci už zažil. „Je to neobvyklé, ale při podobných zápasech jsou nervy na pochodu a občas se rozhodčím řekne něco od plic. Minule v Plzni jsem se raději k zápasu vůbec nevyjadřoval, protože bych trest dostal asi také. Trenéři jsou také jenom lidi a nervy tam pracují,“ zůstal nad věcí.

Domácí hráči se k situaci o druhé přestávce moc vyjadřovat nechtěli. „Něco proběhlo na chodbě mezi trenérem Slavie a rozhodčími. Nevěnoval jsem tomu ale velkou pozornost,“ uvedl Pavel Kašpařík. „Aby dostal trenér trest do konce zápasu, to jsem ale zažil poprvé. Tým to nějakým způsobem ovlivnit může, protože na střídačce chybí bezprostřední pokyny od trenéra. To je ale dotaz spíše pro slávisty,“ usměje se.

V podobném duchu hovořil i jeho spoluhráč Milan Gulaš. „Viděl jsem to, ale neslyšel jsem, co trenér Růžička říkal. Nechtěl bych to nijak komentovat. Ale nikdo určitě nečekal, že by vyhodili zrovna trenéra Růžičku ze střídačky,“ pousmál se. „Určitě k tomu ale rozhodčí měli nějaký důvod,“ dodal.
Již v pátekčeká Mountfield další důležitý zápas, tentokrát na ledě poslední Mladé Boleslavi. Doma se představí v neděli s Kladnem (17).