Dobrá Voda u Českých Budějovic – Mistrovství světa hráčů do 18 let je přehlídkou budoucích hvězd a Motor může těšit, že mezi nimi nechyběl odchovanec Českých Budějovic – forvard Jáchym Kondelík.

Hokejový talent Jáchym Kondelík. Zdroj: Deník/ Michael KalinicsS dvoumetrovou postavou je syn bývalého brankáře nepřehlédnutelný. Během angažmá v americké juniorce navíc ještě trochu povyrostl a zesílil. Jen centimetrům ale za pozornost nevděčí: v turnaji zaznamenal gól a pět asistencí!

Je rád, že na Slovensku mohl reprezentovat. „Super zkušenost,“ přikyvuje. „Porovnal jsem, jaký pokrok jsem udělal proti klukům za ten rok, co jsem byl v Americe. Viděli jsme, jak na tom jsme. Myslím, že je to zkušenost, která se nám všem bude v budoucnu hodit,“ říká po akci.

Čeští mladíci porazili na šampionátu jen Bělorusy a vypadli ve čtvrtfinále s Finy, kde sice předvedli úchvatnou stíhací jízdu, z 1:5 srovnali na 5:5, ale v poslední minutě prodloužení pak inkasovali rozhodující branku – a jeli domů.

Jáchym Kondelík v národním dresu. Trenéři ho zvou do výběru pravidelně.
Junior Kondelík odchází v dobrém, kvůli škole dal přednost americké lize

„Nemyslím si, že by výsledek odpovídal našim výkonům. Každý zápas, možná až na ten s Amerikou, jsme hráli dobře, bojovali jsme. I s Finy, kdy nám nevyšla první třetina, jsme ukázali sílu, zvedli se a předvedli, že umíme hrát skvěle! Že jsme ten zápas nedotáhli, byla spíše smůla, než že bychom na ně neměli. To je můj názor,“ netvářil se Kondelík po vyřazení zkroušeně.

Se svým americkým klubem byl už před sezonou dohodnut, že ho během soutěže na MS „18“ uvolní. Slib splnil – a než přivítal dlouhána zpátky, skončil… „Už to nevyjde. Hrozně rád bych se zapojil, už proto, že já play off v životě nehrál! Chtěl bych si je vyzkoušet, ale vypadli, což mě mrzí. Vracím se na měsíc, abych dokončil školu,“ hlásil Jáchym Kondelík, jenž byl po vyřazení Čechů vyhlášen jedním ze tří nejlepších hráčů svého týmu.

Individuální ocenění by však forvard bez váhání vyměnil za kolektivní úspěch. „Jasně, že mě to těší. Ale raději bych celý turnaj seděl a místo ocenění bral lepší týmový výsledek,“ ujišťuje odchovanec Motoru, jenž v USHL hájil prvním rokem barvy Muskegonu.