Začátek sezony mu vyšel. Jen poslední utkání se nevydařilo. Jemu osobně a především ani celému týmu.
Avtomobilist prohrál v Astaně 7:2. „Nutno říct, že jsme skutečně prostě dostali příděl," konstatuje Jakub Kovář.

Do branky se však chystá i k dalšímu utkání. Ve čtvrtek zahájí v základní sestavě svého týmu utkání v Moskvě s tamním Spartakem.

„Trenéři mi sdělili, že budu chytat. Jejich důvěra mě potěšila. Občas se totiž stane, že po takovém výsledku dojde ke změně gólmana," říká český reprezentant.

Poslední zápas mu trochu kazí dojem ze zatím dvouměsíčního působení v Jekatěrinburgu.
Se svým vytížením však musí být spokojený. „Ze sedmi zápasů jsem do pěti z nich nastoupil od začátku," vypočítává Jakub Kovář.

Avtomobilist má na kontě devět bodů. Sám Kovář byl do zmíněného zápasu s Barysem Astana podle statistik čtvrtým nejlepším brankářem celé KHL. „Nejsem tu ale od koukání na osobní statistiky. Hlavní jsou výsledky mužstva," vypichuje odchovanec píseckého hokeje.

Jeho nový klub v loňské sezoně skončil poslední. „Od toho se odvíjí i naše letošní ambice. Myslím, že v klubu si nedávají přehnané cíle. Já osobně věřím, že budeme schopni hrát s každým vyrovnané duely a mít motivaci o něco hrát."

Kolegou v brance je mu věkem starší Rus. „Když jsem ho viděl v přípravě, chytal skvěle. Mně však pomohly dostat se do formy České hry v Pardubicích a díky tomu mi pak vyšel i začátek sezony v KHL," pochvaluje si Kovář.

Než vyrazil na první větší zahraniční angažmá, v Čechách si vydobyl velké renomé. „V Rusku se hraje podle mě méně takticky. Přijde mi, že týmy někdy až bezhlavě útočí. Určitě si v zápasech dost zachytám, pokud se mi bude dařit a budu k nim pravidelně nastupovat i nadále," říká Jakub Kovář.