Před dvěma roky jste absolvoval svůj premiérový duel proti bratrovi trenérovi. Tehdy vedl extraligovou Mladou Boleslav. Potkali jste se poté jako soupeři ještě víckrát?
To byl až do letoška jediný zápas. Teď jsme se potkali zase až v Berouně. Tenkrát jsme vyhráli my, na začátku letošní sezony v Berouně 3:1 soupeř. Máme to 1:1 na zápasy, tak doufám, že teď  vyhrajeme, aby se mi doma nesmál.

Před dvěma lety jste se v rozhovoru pro Deník vyjádřil, že to neberete jako nějaký zvláštní zápas. Platí to i nadále?
Platí. Chci ho vyhrát jako každý jiný zápas. Ať na střídačce soupeře stojí brácha nebo třeba Santa Claus. To je mi úplně jedno. Když vyhrajeme, tak se mi alespoň nebude po zápase smát.

Vídáte se často, nebo si alespoň voláte a řešíte spolu hokej?
To funguje. Voláme si po každém zápase a vzájemně se informujeme, jak se komu dařilo. Když se dostanu domů do Prahy, tak chodíme na oběd nebo na večeři. V kontaktu jsme neustále.

Co jste říkal nástupu Berouna do soutěže, když v prvních sedmi kolech neztratil ani bod?
To bylo famózní. I jim ale asi bylo jasné, že to nemohou vydržet věčně. Potom přišla nějaká zranění nebo možná i uspokojení některých hráčů. Je ale jasné, že žádný tým nemůže takové výkony podávat po celou sezonu.

Beroun má možnost využívat extraligové hráče?
Mají hráče ze Slavie, Kladna a možná ještě dalších extraligových týmů. To je pochopitelně znát.

Vašemu týmu se v posledních zápasech daří podstatně lépe na domácím ledě než na hřištích soupeřů. Čím to podle vás je?
Nevím. Už jsem si myslel, že jsem na to přišel, ale nepřišel. Prostě to nejde. Jsme schopni vyrovnat náskok soupeře, ale potom přijde totální desetiminutový zkrat, kdy se nedostaneme z pásma.To se bohužel opakuje každý zápas. Chyby se množí a pak z toho logicky musí padnout gól. Nevím, jestli je to lehkovážnost nebo čím si to vysvětlit.

Doma vám pomohou diváci, kteří povzbuzují skutečně neúnavně?
Podpora ze strany diváků je velká. Fanoušci jsou hodně slyšet, když fandí, i když nám  vytýkají, že hrajeme špatně.

Na jejich obranu musím říct, že fandění v drtivé většině převažuje.
To je pravda. V každém utkání ale slyšíme: „Bojujte za Motor!" Nemám však nic proti tomu. Je to asi v dané situaci trefné, protože oni řvou až tehdy, kdy už to nejspíš vypadá opravdu šíleně. Nedivím se jim. Atmosféra ze strany našich příznivců je skvělá. Ať doma, nebo venku. Oni jsou schopni přijet na náš zápas venku dvěma autobusy. Jedou čtyři sta kilometrů a my tam prohrajeme 1:4. To je mi pak těch lidí líto.

Stal jste se pokladníkem vašeho týmu. Co musíte pro tuto roli splňovat?
Není to nic jednoduchého. Základ je maturita a znalost dvou světových jazyků (smích). To je samozřejmě legrace. Člověk to musí hlavně hlídat. Studovat se na to nemusí, ale hlavně ti ostatní musejí mít v pokladníka důvěru, že kasu nevybere.

Musíte být na spoluhráče často i nepříjemný, abyste z nich dostal příspěvky do pokladny?
Je to kolikrát složité. Jsou hráči, kteří se těžko škubou. Musím na ně kolikrát zatlačit. Někteří kluci to dají hned a dají třeba i více, než mají. Je to rozdílné. Každý má jinou povahu. Někdo je v pohodě, z někoho to dostávám dost těžko.