Jak se to seběhlo, že jste se objevil v Českých Budějovicích?
Byl jsem doma a zavolal mi Radek Bělohlav, jestli jsem volný. A pokud ano, zda–li bych měl zájem hrát v Budějovicích. Odpověděl jsem mu, že bych byl strašně rád. Slovo dalo slovo a jsem tady.

Naposledy jste letos hrál na Slovensku ve Zvolenu?
Ano. Tam jsem sezonu začal, ale předčasně jsem ji tam ukončil. Později jsem měl problémy s třísly, se kterými jsem laboroval tři týdny, a čekal jsem na další nabídku.

Ve Zvolenu jste skončil na vlastní žádost?
K tomu bych se nechtěl vyjadřovat.

Když jste přišel do českobudějovické kabiny, narazil jste na nějaké známé tváře?
Jasně. Jardu Kasíka, Aleše Kotalíka a další kluky. Je to celkem asi sedm hráčů, se kterými jsem se během kariéry potkal. A hlavně je tady nejlepší kustod v Evropě Pavel Vlašic. Je absolutně úžasné, že tady zůstal a je i nadále u týmu. Zázemí na stadionu je také úplně perfektní. S tím jsem absolutně spokojen.

Máte za svou bohatou kariéru nějakou zkušenost s první ligou?
Nemám. Vůbec. Jednou jsem odehrál v první lize jeden zápas za Šumperk, když jsem ještě působil v extralize v Třinci. Jinak vůbec nevím, do čeho jdu nebo co první liga obnáší. V každém hokejovém týmu je ale třeba vyhrávat a je úplně jedno, jestli je to první nebo čtvrtá liga.

Všechny formality jsou vyřízeny a nastoupíte už nyní proti Havířovu?
Věřím, že do zápasu bude všechno vyřízeno. Připravuji se tak, jako bych měl hrát.

Jak dlouho trvala vaše zápasová pauza?
Nehrál jsem pět týdnů.

Vaše třísla už jsou v pořádku?
Ano. Zdravotně jsem úplně v pořádku. Snažím se připravit co nejlépe, abych týmu pomohl a odvedl v Budějovicích co nejlepší práci.

Co vám říká Havířov, který bude vaším nejbližším soupeřem?
Vůbec nic. S Havířovem jsem se nikdy nepotkal a abych se přiznal, vůbec nevím, co od něj mohu očekávat. Poradíme se před zápasem s trenéry ohledně taktiky, ale jinak je hokej všude stejný. Musí se dodržovat taktické pokyny. To je hlavní.

Hrával jste v reprezentaci i prestižních zahraničních soutěžích. Neberete první ligu jako krok zpět?
Vůbec ne. Spíše naopak. Celý minulý rok jsem vůbec nehrál, protože jsem měl zdravotní problémy. Jsem naopak vděčný za šanci, kterou jsem v Budějovicích dostal. Vážím si toho a beru to jako start do další desetiletky mé kariéry. Ta už byla skoro u konce, ale vyhrabal jsem se z toho. Čekal jsem, až mi někdo dá šanci. A ta přišla tady v Budějovicích, za což jsem strašně rád.

Kariéru vám přerušilo zranění kolena?
Ne. Měl jsem otřes mozku a k tomu se přidaly další zdravotní komplikace, takže jsem celý rok odpočíval, abych se dal do kupy. Také jsem si alespoň trochu odpočinul hokeje a byl jsem doma s rodinou. Mám malého syna, kterému jsem se věnoval. Vyčistil jsem si hlavu a teď  bych rád hrál hokej ještě nejlépe deset let, pokud mi to zdraví dovolí.

V začátcích své seniorské kariéry jste strávil šest let v zámoří. Nemrzí vás, že jste si nepřipsal ani jeden start v NHL?
Na to vůbec nekoukám. Byl jsem v Ottawě, která v té době měla spolu s Detroitem asi nejsilnější obranu. Jeden rok z toho navíc byla v NHL výluka, takže bylo strašně těžké se prosadit. Pokud bych byl v nějaké slabší organizaci, tak bych si nějakých pár zápasů v NHL asi zahrál, stejně jako se to povedlo většině dalších kluků v mém věku. Ale nelituji toho. Takový je prostě hokejový život.

V minulosti jste také chtěl žalovat doktora Váchala, který vám operoval koleno a zákrok se mu podle vás nepodařil. Jak tato kauza nakonec dopadla?
K tomu se vůbec nebudu vyjadřovat.