V sobotu se představil v Budvar aréně znovu, tentokrát ale už jako soupeř v dresu Havlíčkova Brodu. A sympatie diváků tentokrát dost ztratil. Zbytečně drsný faul na Davida Kuchejdu hned v úvodu zápasu, nevhodná gesta směrem k domácí střídačce a hned po utkání útěk do kabiny bez podání ruky soupeři. Navíc jeho tým prohrál jednoznačně 0:5, ale to návštěvě čtyři a půl tisíce diváků vadilo ze všeho nejméně.

Poté, co loni skončil v dresu Motoru, bývalý reprezentant od hokeje odpočíval. „Nikde jsem nehrál," přikývne. „Byl jsem doma a staral jsem se o syna. Užíval jsem si rodinné povinnosti. Potřeboval jsem si také vyřídit nějaké zdravotní záležitosti. Přemýšlel jsem o tom, jestli mám vůbec ještě zapotřebí hrát hokej a mám do něj vůbec chuť," vrací se do nedávné minulosti.

Chuť do hokeje prý zase rychle našel. „Hlavně můj malý syn mě přesvědčil, abych se k hokeji vrátil. Mám do něj velkou chuť. Jsem hokejista a bez hokeje mi bylo smutno," přiznává.

Zhruba od září se začal Platil poohlížet po nějakém angažmá. „Nabídku z Havlíčkova Brodu jsem uvítal. Z Prahy to mám jenom hodinu cesty, což mi vyhovuje. Už jsem nechtěl nikam moc daleko cestovat . Vypadá to, že budu hodně vytížený, na což se těším." Další možnosti prý byly do zahraničí, což ale akceptovat nechtěl. V Havl. Brodu se dohodl na smlouvě do konce sezony.

Na jihu Čech se zkušenému obránci líbilo a nebránil se pokračování. Smlouvu ale nedostal. „Líbilo se mi tady, ale to je hokej. Ve finále jsou hokejisté kusy masa, které putují tam, kde dostanou nejlepší podmínky a možnost podepsat smlouvu," nezastírá, že ho odchod z Motoru trochu mrzel.

Havlíčkův Brod je na posledním místě prvoligové tabulky. To však Platila nijak neodradilo. „Naopak. Pro mě je to motivace. Jak už jsem uvedl, budu hodně vytěžovaný. To je pro mě, když jsem dlouho nehrál, ideální příležitost. Za zápas řeším o hodně víc situací, než bych řešil třeba tady v Motoru. V podobné situaci už jsem byl kdysi v Chabarovsku. Také jsme byli poslední, ale vyhrabali jsme se z toho a dostali se až do play off. Je teprve polovina sezony, ale je třeba s tím začít něco dělat, abychom nehráli play out," rozhodně nevidí situaci svého nového týmu beznadějně.

Ani vysoká porážka 0:5 mu náladu nepokazila. „Z mého pohledu to byl dobrý zápas. Vzhledem k tomu, že jsem sedm měsíců nic nedělal a v pátek jsem byl poprvé na tréninku, tak jsem naprosto spokojený," tvářil se, že mu vysoká porážka nevadí.

Svůj zákrok na Davida Kuchejdu z úvodu zápasu za faul nepovažoval (navíc jeho zákrok překvapivě jako nedovolený také odpískán nebyl…). „Kuchce jsem trefil čistě ramenem po odehrání puku. Bohužel byl blízko mantinelu a praštil se o něj hlavou. Já takovýhle hokej hraji a nebudu nikomu ustupovat. Je to moje práce, za kterou jsem placený. Soupeř s tím musí počítat. Rány umím rozdat, ale umím také schytat. Tak by to měl dělat každý," tvrdí Platil.

Jeho slova sice znějí sympaticky, ale zákrok na Kuchejdu vůbec nebyl tak čistý, jak sám říká. Při bližším prozkoumání videozáznamu je vidět, že svého soupeře netrefil čistě ramenem, ale zvedl ruce a byl to zcela jasný faul. Takže palec dolů.

Platilovým cílem je dostat se pro příští rok do extraligy. „Koukám se na to pozitivně. Budu dřít tak, aby se mi to podařilo. Chci ještě nějakých pět let hrát hokej na nejvyšší úrovni," tvrdí.