Takového ocenění si mladý obránce hodně považoval. „Udělalo mi velkou radost, že jsem byl nominován. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi dali svůj hlas. Dále samozřejmě rodině a trenérům, bez nichž bych takového úspěchu nikdy nedosáhl,“ vzkázal svým nejbližším. „Celé vyhlášení bylo velice příjemné.“

Do mikrofonu k takovému množství lidí Jank ještě nikdy nemluvil. „Bylo to poprvé a v první chvíli jsem nevěděl, co říkat. Věta o Edovi Turkovi ze mě vypadal, ani jsem nevěděl jak,“ připomíná svou poznámku, že brankář Roman Turek je fajn člověk a na tréninku v brance spíše tak postává, aby se moc neunavil. Sklidil za to také obrovský aplaus publika. „Doufám, že se Eda nějak neurazí…“

V poslední době nastupuje Jank pravidelně v prvoligovém Táboře. „Jsem rád za každý zápas mezi muži. První liga má svou kvalitu a jsem rád, že tam dostávám prostor. Je to pro mě určitě lepší, než abych tady seděl na bidle nebo na tribuně a koukal se na kluky, jak hrají. Takhle jsem pořád v zápasovém tempu,“ pochvaluje si.

Přesto věří, že dostane třeba i letos šanci také v extralize. „Uvidíme. Hodně bude záležet na mých výkonech v Táboře. Udělám všechno pro to, abych si tady letos ještě zahrál,“ ujišťuje.

Velkou výzvou je pro Janka také dubnové mistrovství světa do osmnácti let v Minsku. „Minulý rok mi účast o kousek unikla pouhé dva dny před odletem. Letos bych chtěl určitě jet a odehrát co nejlepší turnaj. Mohl by to být přelom v mé kariéře,“ míní.

Pomalu už myslí také na draft NHL. „To je další velká výzva. Do NHL bych se jednou chtěl dostat, ale v příští sezoně bych se chtěl hlavně prosadit do kádru Mountfieldu a hrát tady,“ tvrdí hráč, kterému v kabině nikdo neřekne jinak než Bohoušek.