Obránce Českých Budějovic Lukáš Chaloupka v rozhovoru tvrdí, že to není nemožné. Jedno je jisté: V sobotu od 18 hodin čeká Pouzar arénu velká hokejová bitva! V dresu soupeře se představí expardubická osa Biegl, Malinský, Procházka a navrch sparťan Zelenka.

V Trutnově jste odehráli vyrovnaný zápas?

Ano, četl jsem to i na webových stránkách a souhlasím s tím. Od začátku jsme nastolili tempo a byla škoda, že jsme první třetinu nedali nějaký gól, protože utkání by se vyvíjelo jinak. Ve druhé taky, ale ve třetí části už nám opravdu došly síly, protože jsme hráli na pět obránců bez Říhy a Čížka. Hřiště je tam hrozně velké, ale musím říct, že jsme se s tím srovnali dobře. Myslím, že to je pořád otevřené, v sobotu nedáme Trutnovu nic zadarmo!

Musíte v odvetě vyhrát alespoň o tři góly. To není ideální výchozí pozice, že?

Já nechápu ani ten systém, kdo ho takto mohl nalosovat? Pro mne je nepochopitelné a nelogické, že hrajeme vlastně dvě kvalifikace. Měla být skupina tří týmů včetně Milevska, baráž o jedno postupové místo. Že jsme hráli první zápas venku, pro nás není výhoda. Všichni máme práci, uprostřed týdne jsme se sešli v poledne a museli jet čtyři hodiny tu dálku do Trutnova. Jak jsme se dozvěděli, v Trutnově má asi půlka hráčů smlouvu, takže je to poloprofesionální tým.

Vypadá to, že tentokrát jste narazili na silného soupeře…

Na hodně silného. Už jen Biegl v brance, vpředu Zelenka, Procházka v obraně… Mají kvalitní tým a jsme zvědavi, jak se teď oni vyrovnají s naším hřištěm, které je o dost menší. Pokud budeme hrát, jak jsme hráli dvě třetiny, tak myslím, že máme šanci o ty tři góly doma zvítězit.