V pátek se HC Mountfield představí v Pardubicích, v neděli hostí na svém ledě Třinec (17).

Čekali jste, že vás Kladno takhle potrápí?

Kladno tady hrálo opravdu výborný hokej. Mělo spoustu šancí. Nás trochu trápí marodka. Chyběl nám nejlepší střelec, odešel nám jeden obránce. Byl to těžký a vyrovnaný zápas. Pro nás to jsou strašně důležité tři body.

Vaši obránci vás tentokrát nechali nejednou na holičkách.

To je věc nejen obránců, ale i útočníků. Hraje se hodně zápasů, máme marodku, takže jsem to tak i bral. Hlavně, že jsme vyhráli.

Vám osobně se především na domácím ledě mimořádně daří. Čím to je?

To bych taky rád věděl, protože bych si to vozil s sebou i na zápasy venku. Díky bohu, že vyhráváme alespoň doma, protože venku hrajeme špatně. Musíme se zlepšit a něco vyhrát i venku.

V průběhu třetí třetiny váš spoluhráč Michal Mikeska přiznal rozhodčímu, že zákrok na něj nebyl faul. Co jste tomu říkal?

Abych byl upřímný, tak jsem si v té chvíli říkal, že se zaplaťpánbůh bude hrát tři na tři. Mikeš se ale přiznal a možná i proto jsme měli na konci takové štěstíčko. Pamatuji si, že jsem tady také jednou přiznal rozhodčím teč, kterou neviděli. Ten zápas jsme potom také těsně vyhráli.

Měl jste trošku v hlavě ještě ten nešťastný gól z předcházejícího utkání v Mladé Boleslavi, kterým jste zápas prohráli?

Vůbec. Ten gól vypadal hloupě a každý si řekne, co jsem tam dělal a že jsem to měl chytit. Lépe se mi ale chytají samostatné nájezdy než takovéhle střely. Puk mi letěl na břicho a těsně přede mnou zahnul pod ruku. Nedalo se to chytit.

Daří se vám víc proti týmům, které se také snaží hrát útočný hokej?

To je dáno naším pojetím hry. Když se máme do někoho tlačit, tak se nám to moc nedaří. Spousta našich hráčů je pak neviditelných a ty zápasy se nám hrají jen velice těžko.

S Kladnem to bylo trochu utrápené vítězství, ale tři body se počítají.

Taková výhra je pro nás možná důležitější, než porazit Vítkovice 6:1.

Ovlivnil nějak váš výkon fakt, že na střídačce seděl místo nemocného Šimona Hrubce junior Kantor?

Vůbec. Absolutně ne. Dobře ho znám z tréninků a je to velice šikovný brankář. V případě potřeby by to odchytal minimálně stejně jako ostatní kluci. A navíc při zápase je mi úplně jedno, kdo na střídačce sedí. Soustředím se jen na svůj výkon.