Opakuje se to pořád dokola. Českobudějovický tým svého soupeře přehrává, má výrazně větší počet střel na branku (ve středu v Edenu to bylo přesně dvojnásobně 46:23), ale na výhru se hrozně nadře. Na Slavii zvítězila Prospalova družina až Pavlinovým gólem v prodloužení. „Se vším respektem k domácím, kteří bojovali a zápas poctivě odmakali, tak jsme jeden bod ztratili,“ stojí si trenér za svým.

Kouč Motoru nechce hodnotit výkon soupeře. „Ale musím ocenit, s jakou bojovností a nasazením nastoupil po dvou předcházejících porážkách. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Navíc, když domácí podržel brankář,“ uznal.

Co ho trápí nejvíce, je neproměňování šancí. „To je pořád stejná písnička,“ přikývne. „Jsme na první pozici v tabulce a musíme ji neustále potvrzovat. A potvrdíme ji jedině tím, že budeme dávat góly. Pokud je dávat nebudeme a soupeřům neodskočíme, tak to bude těžké. Dneska nám nedá nikdo nic zadarmo. To je jedině dobře. Je super, že proti nám všechny mančafty hrají s maximálním úsilím. Takhle by to mělo být. Body si musíme zasloužit,“ zdůrazní.

Hosté v Edenu dvakrát vedli, ale pokaždé rychle o svůj nejtěsnější náskok přišli. „Při prvním gólu se soupeř dostal na dvě přihrávky do přečíslení. Vyhořel nám třetí útočník a domácí výborně vyřešili situaci dva na jednoho. Druhý gól jsme dostali po střele, která byla ve druhé třetině jednou snad ze dvou, které šly na naši branku. Měli jsme kotouč na holi a doplatili jsme na špatnou komunikaci mezi naším útočníkem a obráncem,“ vrátil se Prospal k oběma inkasovaným brankám.

Obrovským problémem Motoru jsou zcela jalové přesilovky. „Velmi špatné,“ souhlasí trenér. „Speciální formace musejí být rozdílové, ale naše přesilovky jsou tristní. Nedokážeme si nahrát a dostat se do situace, kdy bychom soupeře přečíslili. Chybí tam tlak do branky, což mě hrozně trápí. I když už nedáme gól, tak tam alespoň musí být šance a závary před brankou. Na videu se na to chystáme, ale pak je to všechno jen o provedení. Přesilovka je privilegium a možná je chyba ve mně. Asi bych měl najít jiné hráče, které tam budu posílat,“ bere odpovědnost na sebe.

Přestože byl v závěru vyrovnaný stav, na remízu a jistotu jednoho bodu Prospal v žádném případě nepomýšlel. „Hrajeme za každých okolností na vítězství. Zase jsme měli na konci zápasu přesilovku, ale z naší strany tam nebyla střelba. A bez střelby se nedá vyhrát. Nehrajeme však na remízy. Jezdíme si všude pro vítězství, i když to možná zní nafoukaně. Celý český hokej by se měl naučit hrát na vítězství,“ zdůrazní.