V úvodní třetině měli od počátku převahu domácí Tygři. Jejich největší šanci zlikvidoval výborným zásahem gólman Kovář, který v sedmé minutě chytil Jánošíkovo zakončení do odkryté klece. V polovině třetiny přežili českobudějovičtí krátkou přesilovku Liberce pět na tři. Potom měl sérii přesilových her k dobru Mountfield. Nejblíže k brance měl při vyloučení Nedvěda Kohn, ale prázdnou branku minul. Ve zbytku první třetiny se již nic zajímavého nestalo a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny byli střelecky aktivnější hosté z jihu Čech. Postupně však přebírali iniciativu Bílí Tygři a Kovář měl práci se střelami Nedvěda a Dudy. Pět minut před koncem druhé části hry však měl velkou šanci otevřít skóre Kotalík, který trefil tyčku. Závěr třetiny byl rušný. Nejprve jel sám na libereckého brankáře Schwarze hostující Škoda a vzápětí na druhé straně prověřili Kováře obránci Ulrych s Výtiskem. V samém závěru to ještě neúspěšně zkoušel Kotalík.

Střelci na obou stranách se nechtěli smířit s nulou na kontě a hned od začátku poslední třetiny byli aktivní na obou stranách. Nejprve neuspěl ve 48. minutě domácí Radek Duda, který svého času na jihu Čech působil, ale o dvě minuty později už českobudějovický kapitán Šimánek mířil po nahrávce Suji přesně a Mountfield vedl. Severočeši pak ve snaze o vyrovnání vyvinuli velký tlak, ale českobudějovická obrana pracovala stále bez chyby. Uklidňující druhý gól Jihočechů přidal minutu a půl před koncem poslední třetiny a zároveň celého zápasu nejproduktivnější hráč Mountfieldu Aleš Kotalík, když zužitkoval přihrávku Ladislava Kohna. Liberečtí to ještě v závěru zkoušeli bez brankáře Schwarze, který zůstal na střídačce, ale českobudějovičtí hokejisté cennou výhru uhájili.

Branky: 50. Šimánek (Suja, Mertl), 59. Kotalík (Kohn)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Derner, Ulrych, Štich – Bárta, Dušek, Víšek, Pospíšil, Galamboš, Filippi, J.Vlach, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Nedvěd. Trenér: Filip Pešán.

HC Mountfield: Kovář – Ptáček, Kolarz, Frühauf, Vráblík, Harant, Vydarený, Dietz – Suja, Kotalík, Škoda, Kohn, Šimánek, Dej, Rousek, Květoň, Červený, Švihálek, Langhammer, Mertl, Knotek. Trenér: Peter Draisaitl
Rozhodčí: Turčan, Šír – Kajínek, Podrazil, Diváci: 3412