„Od založení Memoranda jde o třetí schůzku," podotkl člen správní rady HC České Budějovice Milan Šesták, který setkání moderoval. „Chceme, abychom spolu uměli komunikovat a provázanost fungovala nejen ve vztahu k nám, ale mezi všemi kluby, ať jsou to třeba Krumlov nebo Vimperk," sdělil Šesták Deníku. „Někdy to ještě nebylo zcela pochopeno, ale jsme teprve na začátku," je optimistou.

Na středeční mítink dorazilo dvanáct zástupců klubů, včetně dvou nováčků, kteří dodatečně projevili zájem o účast v hokejové „koalici" – Písek a Střelci z Jindřichova Hradce. „Spolupráce s Chomutovem nedopadla úplně dobře," zaznělo na vysvětlenou z Písku.

Motor informoval partnery o personálních změnách u mládeže. Ve funkci prezidenta působí nyní Jan Ryba. „Pan Janoušek odstoupil ze zdravotních a osobních důvodů," informoval jeho nástupce.

Ve správní radě spolku figuruje po Janouškově rezignaci nově Josef Markvart.

Zásadní změnou pro chod klubu je návrat Jaroslava Lišky, jenž se po úspěšném působení v Chomutově chopil od 1. května pozice manažera mládeže. „Chceme vybudovat organizaci, která bude začleněna do struktury akademií ČSLH," ujistil Jaroslav Liška, jenž si přeje, aby se z Českých Budějovic znovu stala v kraji spádová oblast, kam zamíří nejlepší jihočeské hokejové naděje. „Pavel Novák z Veselí dal přednost Motoru před ostatními," zmínil jeden příklad z poslední doby.

Jedním z cílů Memoranda bylo přivést jihočeské kluby k jednomu stolu – a to se daří. Během diskuse zazněla řada problémů, které činovníky a trenéry trápí. „Jak tak poslouchám, problémy s dětmi jsou ve všech klubech," konstatoval Jaroslav Pouzar. Legenda apelovala, aby kluby věnovaly více prostředků a energie na reklamu a osvětu mezi rodiči, kteří při rozhodování dětí, který sport si mají vybrat, hrají klíčovou roli.

Nábory by měly být co nejefektivnější, shodli se funkcionáři. „Když rodiče uvidí, že je o děti dobře postaráno, zvolí hokej třeba místo fotbalu," poznamenal nový prezident spolku HC České Budějovice Jan Ryba.
Když se činovníci sejdou, je okruh témat prakticky nevyčerpatelný. Jedno z hlavních bylo: hráči. Jaké soutěže ten který oddíl bude hrát, jaké má ambice a kolik hráčů k dispozici…

Nejlepší talenty by rád podchytil Motor (HC ČB) a přivedl je - od kategorie dorostu - do svých řad. Jak ale jeho představitelé zdůraznili, spolupráce by měla být vzájemná. Z vyjádření některých činovníků byly znát obavy, zda nepůjde o jednostrannou záležitost. „Není to o nás a těch ostatních, ale o spolupráci mezi kluby!" zdůraznil generální manažer ČEZ Motoru Stanislav Bednařík účel Memoranda. „I proto po kraji pouštíme naše hráče hrát do druhé ligy zdarma."

Manažer Jaroslav Liška ubezpečil, že mládežníci budou herně vytíženi. Pokud nenajdou kvůli konkurenci místo v sestavě Českých Budějovic, využijí je jinde, obléknou třeba dres Veselí nad Lužnicí. „Naše krédo, které jsme řekli rodičům, je, že chceme, aby všechny děti o víkendu hrály. Aby každý víkend měly zápas," prohlásil Jaroslav Liška.

Konkrétní dohody ohledně hráčů by oddíly měly uzavřít na další schůzce členů Memoranda před zahájením soutěží, koncem srpna nebo začátkem září.