Během minuty bylo rozhodnuto, během pár hodin zařízeno, během dne postaveno. Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích prakticky přes noc vyrostla obří obrazovka. Fanoušci hokejového Motoru České Budějovice se sešli a společně sledovali sedmý zápas čtvrtfinálové série hokejové extraligy. Ten se Motoru nepovedl, přesto fanoušci odcházeli domů s pocity hrdosti. "Deset střel je málo, ale sezona nebyla špatná, jsme rádi, že jsme mohli zápas sledovat na náměstí," vyprávěli fandové, kteří dorazili na českobudějovické náměstí v hokejových dresech. Šálou nad hlavou si nezatočili. Ani jednou. Zápas byl hodně svázaný otravnou taktikou. Pět hráčů v pohybu pozadu hlídalo svého brankáře. Platí to o taktice Motoru i Třince. Na hlavy fanoušků navíc půl hodiny před zahájením přenosu začalo nepříjemně pršet. Tím víc vyzněl vzkaz hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS), který sledoval poslední zápas Motoru v dresu přímo na náměstí. "Moje pracovní vytížení mi nedovoluje navštěvovat všechna utkání v sezoně, ale tím spíš si vážím všech fanoušků, kteří Motor podporují," říkal a prohlížel si zaplněné náměstí.

"Počasí nevyšlo, ale ten počet lidí, kteří přišli, ukazuje na úžasnou podporu, kterou v Jihočeském kraji Motor má." Spolupracující město a kraj zosobnili hejtman a primátorka. Dagmar Škodová Parmová (ODS) pozorně sledovala zápas také přímo mezi diváky. "Je to unikátní, skvělé, fanoušci si to zaslouží. Počasí nepřálo, ale drželi jsme palce a pěsti. Všechno, co šlo," popisovala, jak prožívala dramatické utkání. Náměstek primátorky Petr Maroš doplnil: "Už když jsme na náměstí přicházeli, tak hodně fanoušků postávalo v podloubí. Byla to spontánní akce, věřili jsme v historické otočení průběhu série z nula tři na čtyři tři." Historický obrat se sice nepovedl, ale skandující fanoušci, kteří vydrželi v chladném večeru od první do poslední vteřiny, mají pro hejtmana Jihočeského kraje velkou vypovídající hodnotu. "Ukazuje to, že Motor má velikou podporu, jsem rád, že se nám povedlo zorganizovat, aby mohli příznivci sedmý zápas sledovat na náměstí. Velké poděkování patří nejen těm, kteří tady byli, ale také těm, kteří celou sezonu tlačí Motor dopředu."

Za všechny fanoušky shrnula sportovně společenský večer věrná fanynka českobudějovického klubu Šárka Kašparová: "Díky klukům za celou sezonu. Nepovedlo se vyhrát sedmý zápas, to nevadí, stejně to byla nádhera. Jdeme na pivo, celou sezonu, která byla skvělá, je třeba zapít." Bez podpory města a kraje nemůže v moderním světě profesionálního sportu fungovat žádný velký klub.