V sobotním duelu se Žďárem nad Sázavou viděli dokonce deset gólů, z Pouzar arény však odjížděli spokojenější hosté, kteří vyhráli 6:4. „Padlo sice hodně gólů, ale pro mě by utkání bylo atraktivní, kdybychom ho vyhráli,“ říká trenér českobudějovických hokejistů Jiří Fedur.

Své svěřence chválí pouze za vydařený začátek. „Vstup do utkání jsme měli famózní, protože už ve třetí minutě jsme vedli o dva góly,“ potvrzuje Fedur
.
Pak už ale jeho mužstvo tahalo spíše za kratší konec. „Hrubými chybami jsme nabídli soupeři vyrovnání a pak už to s námi šlo z kopce. Přes veškerou snahu se nám do zápasu vrátit nepodařilo a Žďár vyhrál zaslouženě,“ sportovně uznává Jiří Fedur.

Podle kouče je největším problémem fakt, že na marodce přibývají hráči, které nemá kdo nahradit. „Teď třeba odstoupil se zraněnou klíční kostí Jiří Ferebauer a minimálně měsíc bude chybět. Předtím v Písku zase nedohrál Zich. Nejhorší je, že nemáme kde ty hráče brát,“ krčí rameny nešťastný trenér. Prakticky od začátku sezony chybí Mrkvička se zlomenou nohou v kotníku a taky největší posila Štěpán Hřebejk, jehož zlobí záda.

V Písku chytal David Němec, proti Žďáru nastoupil do branky Milan Dudáček. „Dostali jsme hodně branek, ale gólmany bych nevinil. Většinu gólů dostáváme po individuálních chybách od nepokrytých hráčů v předbrankovém prostoru,“ hřímá Jiří Fedur.

Ve středu jede David servis do Havlíčkova Brodu.