Vzpomenete si, kdy jste naposledy dosáhl v jednom utkání tří bodů?
V Třebíči jsem měl dva body za gól a asistenci. To už bylo v minulé čtvrtině. Ale dva plus jedna, to možná v nějakém utkání v minulých sezonách v Písku. Spíše to ale bylo jedna plus dva než opačně. Každopádně jsem za to rád. Už to bylo třeba. Naposledy jsem bodoval právě v Kadani, takže jsem na body čekal celou jednu čtvrtinu.

Berete to jako váš osobně nejpovedenější zápas v letošní sezoně?
Dá se říct, že ano. Minimálně z bodového hlediska. Každý zápas je ale jiný a pokaždé se snažím hrát co nejlépe, abych týmu co nejvíce pomohl. Že se mi podařilo udělat tři body, je pro mě nádherný pocit. Nechtěl bych to ale brát tak, že to byl nejlepší výkon sezony. Snažím se jít zápas od zápasu a udržet se tady v mančaftu co nejdéle.

Trenér Bělohlav se nechal slyšet, že úvodní třetinu, kterou jste vyhráli 2:0, jste odehráli podle jeho představ. Vnímali jste to rovněž tak?
Ano. První třetina byla ze všech tří z naší strany nejlepší. O přestávce asi bylo v kabině soupeře rušno, protože od druhé třetiny začali mnohem více bruslit a trošku nás dostali pod tlak. Dalo se to asi čekat, že se zvednou. V přesilovce se jim také podařilo snížit.

Zdálo se, že vás inkasovaný gól dost vykolejil z herní pohody. Cítili jste to podobně?
Ono především přibylo vyloučených, hra se rozkouskovala a nemohli jsme se dostat zpátky do tempa z první třetiny. Nakonec soupeř srovnal na 2:2, což nás nakoplo k tomu, že jsme zase začali hrát hru, kterou jsme hrát chtěli.

Mohl byste přiblížit, jak jste viděl vašima očima oba vstřelené góly?
Při tom prvním mi namazal protihráč. Od mantinelu mi dal puk krásně na osu hřiště. Gólman si asi na střelu sáhl. Byl to klasický teploměr. Do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli puk propadl za brankovou čáru. Až když lidi začali řvát, tak jsem věděl, že je to gól. A byl jsem za něj strašně rád.

Při vašem druhém gólu už žádné pochybnosti nebyly.
I při něm jsem ale měl kus štěstí. Marek Vaniš mi dal zpoza branky přihrávku trošku na dlouhou hůl. Snažil jsem se vystřelit a byl to takový klasický „podleďák". Byly to šťastné góly. Ale jsme rádi za každý. Celkově jich dáváme málo. Když se povede takovýhle zápas, tak se od něj musíme odrazit dál a góly dávat.

Závěr zápasu provázela řada šarvátek. Byl jste připraven případně se také zapojit do některé z boxerských vložek?
Pokud bych byl na ledě a někdo mě vyzval, tak bych asi šel. V tu chvíli má v sobě člověk hodně adrenalinu a je to něco jiného. Jinak mám ale v týmu jinou roli. Abych šel speciálně jenom na bitku, to určitě ne.Od toho jsou tady jiní hráči.

Plnohodnotně za tři body jste předtím vyhráli naposledy na začátku října s Mostem. Už jste cítili, že je třeba zase bodovat naplno?
Říkali jsme si to a už na nás byl i trošku tlak. V sobotu za stavu 2:2 v Šumperku jsme si mysleli, že konečně hrajeme  to, co chceme hrát, a zápas otáčíme. Jenže se nám to nepodařilo. Věděli jsme, že už konečně musíme vyhrát. První třetinu jsme vyhráli 2:0 a bylo to podle našich představ. Potom soupeř dokázal vyrovnat. Bylo to psychicky hodně náročné, ale zvládli jsme to. Jsme za to strašně rádi, protože jsme tu výhru potřebovali jako sůl. Teď ale tři body musíme potvrdit i v dalších zápasech.

Mezi reklamními partnery klubu se objevil i váš potencionální švagr motocyklový závodník Matěj Smrž, kterého hokej nikdy moc nebral a najednou nevynechá jediný zápas. Čím jste ho dokázal přilákat na stadion?
Je fakt, že Matěj k hokeji nikdy neměl žádný vztah. Začal jsem chodit s jeho sestrou, malinko k němu přičichl a doslova ho to nadchlo. Když jsem hrával v Písku, tak se tam se svým tréninkovým i pracovním nasazením nedostal. Tady to ale má pár kroků od baráku. Najednou se chytil, začal fandit a chtěl po mě, abych mu sehnal dresy. Když viděl, že se tady rozjíždí nový klub, tak chtěl pomoci celému týmu a nějaké peníze do hokeje dal.