Jak jste se vůbec dostal k reprezentačnímu týmu do šestnácti let?
S Robertem Reichlem si často voláme. Bavili jsme se o tom, že se asi bude vracet k šestnáctce. Hledal k týmu nějakého manažera. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se.

Při trénincích jste byl také na ledě?
Ano. Pokud bylo všechno zařízeno z hlediska mé manažerské funkce, tak jsem Robertovi pomáhal i na ledě. Jeho asistent Patrik Augusta byl  nemocen, takže jsem se zapojil i do tréninků. Snažíme se to dělat všechno společně.

Po jaké době jste se zapojil jako kouč do tréninkového procesu?
Naposledy jsem dělal manažera v Regensburgu, kde jsem občas také chodil na led.  Ale to už je nějakých sedm let. Od té doby jsem na ledě pořádně nebyl.

Soustředění právě na jihu Čech, to už je vaše manažerská práce?
Plán akcí na celý rok byl daný dopředu. Moje práce však už byla celé soustředění zorganizovat. Dát dohromady program. A to už byla moje práce. Zajistit ledy, suchou přípravu, stravování i ubytování. Příští týden nás čeká turnaj v Salcburku, kolem kterého se musí zařídit také spousta věcí.

V Hokejovém centru Jaroslava Pouzara jste byli spokojeni?
Je to tady pěkné. Škoda jen, že tady není také ubytování.

Byli ve vašem výběru i někteří Jihočeši?
Měli jsme na soustředění pouze Ondru Kachyňu z Českých Budějovic.

Stále je teprve začátek srpna. Co bylo účelem tohoto tréninkového kempu?
Už jsme měli dvě podobná soustředění v Kravařích a v Třemošné. Tam jsme měli ještě větší počet hráčů, nyní už je to takový užší výběr. Účel je mít mužstvo pohromadě a tvrdě trénovat, protože nyní přijdou již herní prověrky a ty nám ukáží, jak si v mezinárodní konkurenci stojíme. Program nás čeká opravdu bohatý.

Tato kategorie nemá mistrovství světa. Co bude pro šestnáctku vrcholem sezony?
On je to celý tříletý cyklus, který vyvrcholí mistrovstvím světa osmnáctek. Každý rok, každý turnaj i každý zápas jsou pro nás stejně důležité, aby tým fungoval a zlepšoval se. Neradi prohráváme, takže budeme poctivě pracovat.

Váš realizační tým bude s mužstvem pracovat celé tři roky až do mistrovství osmnáctek?
Mělo by to tak být. Ale třeba párkrát prohrajeme a vyhodí nás…