Útočník HC Mountfield Jiří Šimánek prožívá nejlepší vstup do sezony za poslední roky. Velmi dobrý zápas odehrál i v úterý proti Spartě Praha, kdy zaznamenal tři vteřiny před koncem pečetící gól na 4:2 do prázdné branky při power play soupeře.

Jihočeši vedli už 3:0, ale stačily dva rychlé góly Sparty v úvodu třetí třetiny a ze zápasu bylo rázem drama. „Udělali jsme si to složité sami. Do třetí třetiny jsme vstoupili tak, jako by se nic nemohlo stát. Nepokryli jsme hráče soupeře a po dvou odražených kotoučích jsme dostali dva góly. Sparta se vrátila do zápasu a měli jsme pak i štěstí. Hosté dvakrát trefili tyč a Kuba Kovář tam chytil nějaké šance,“ vrací se Šimánek k dramatickému závěru zápasu.

Úvod utkání byl přitom z obou stran dost opatrný. „Takhle poslední dobou hráváme. Nikam se nehrneme a zatím nám to vychází, takže není důvod to měnit,“ tvrdí.

O vítězství rozhodl Mountfield dvěma góly v přesilovkách v závěru druhé části hry. „Přesilovky nám vyšly. Dvakrát jsme doráželi puk z bezprostřední blízkosti. Sparťané byli nervózní. Nešlo jim to a faulovali. My jsme neodehráli špatný zápas,“ nesměle pochválí svůj tým.

Ze strany Sparty to byl skutečně dost nečistý zápas a nechyběly ani provokace a jedna větší bitka. „Sparta je v tabulce třináctá a proběhly tam už i nějaké změny. Hráči byli určitě hodně vyhecovaní a chtějí to zlomit. Naštěstí se jim to nepovedlo,“ dodá.

Také Šimánek se stal jednou z obětí sparťanské provokace. Obránce Hanzlík ho po odpískání naremploval nevybíravým krosčekem.

Píšťalka rozhodčích zůstala překvapivě němá, ale zkušený útočník se do žádné nesmyslné bitky nepouštěl. „Prát jsem se rozhodně nechtěl. Oni nás chtěli vyprovokovat všemi možnými prostředky, ale naštěstí jsme to ustáli,“ oddechne si.

Problémy ve sparťanské kabině se prý na jihu Čech vůbec nezabývali. „To jsme vůbec neřešili. Vyhodili tam tři hráče a v takových případech se mužstvo většinou semkne. Nastoupili jsme proti nim tak, jako by se tam nic neudálo,“ zdůrazní.

Již poněkolikáté se Jihočechům podařilo zvládnout závěr zápasu a uhájit jednogólový náskok. „Podařilo se nám vyhrát buly čistě na beka. Daří se nám v závěrech bránit tak, aby se soupeř nedostával ke střele nebo k vyložené šanci,“ chválí si.

Šimánek měl na hokejce gól už několikrát v průběhu zápasu. Nakonec se dočkal až v samotném závěru, kdy dovezl puk do prázdné branky soupeře. „Měl jsem tam nějaké dorážky, ale nedal jsem. Naštěstí nás to nestálo body.“

Gól do prázdné branky si zkušený útočník pořádně užíval. „Jel jsem raději až do branky. Nestřílel jsem už od modré jako minule, kdy jsem branku netrefil,“ směje se. „Viděl jsem, že za mnou nikdo nejede, takže to bylo v pohodě,“ nešetřil po utkání spokojenými úsměvy.

Pohled na tabulku je momentálně skutečně příjemný. Mountfield je na čele, což asi čekal jen málokdo. „Je třeba sbírat body, dokud se daří. Určitě totiž také přijdou chvíle, kdy se dařit přestane,“ upozorňuje.