Zkušený obránce strávil v dresu svého mateřského klubu povedený měsíc, kdy se vyhříval se svými spoluhráči na výsluní extraligové tabulky. Nyní se bude hlásit dle dohody ve švédském Linköpingu.

Zatímco loni se při své první kompletní sezoně v českobudějovickém dresu dost trápil, letos prožíval Melichar parádní vstup do sezony.

„Bylo to opravdu bezvadné. Chtěl bych poděkovat vedení klubu i spoluhráčům,“ vzkazuje. „Kluci mají výborně našlápnuto. Kuba Kovář v brance má velkou formu. Teď je důležité, aby se dali zdravotně dohromady všichni hráči. Mužstvo má rozhodně velké ambice,“ je přesvědčen.

Oproti loňsku jsou výkony a hlavně výsledky týmu jako den a noc. „Mužstvo si sedlo. Šlape na ledě i mimo něj. Povedly se i posily. Parta je dobrá a to se projevuje i při zápasech,“ pochvaluje si.

Vzhledem ke zdravotním trablům Františka Ptáčka a Ivo Kotašky by Mountfield o Melicharovy služby rozhodně stál ještě minimálně v dnešním utkání proti Liberci. „Určitě hrát nebudu. Dlouho dopředu se vědělo, kdy budu v Budějovicích končit. To je dané a nedá se s tím nic dělat. Nemá cenu se nad tím nějak víc zamýšlet,“ vysvětluje hokejista, jenž se ve svém novém působišti má hlásit už v úterý odpoledne.

Stejně jako Mountfieldu, tak i Linköpingu se ve švédské nejvyšší soutěži daří a je rovněž na druhé příčce. „Jejich výsledky jsem sledoval.

Stejně jako my mají na kontě jenom dvě porážky z jedenácti zápasů,“ říká k výsledkům svého nového týmu.

O situaci ve švédském klubu je Melichar dobře informován. „Pravidelně si volám každý týden s manažerem. V létě jsem s mužstvem odehrál několik zápasů European Trophy, takže většinu spoluhráčů znám. V tom také žádný problém není,“ ujistí.

Linköping patří k nejsilnějším švédským klubům a jeho ambice letos budou sahat hodně vysoko. „Je to tým, který každý rok může útočit na titul. Na to se těším. Už jsem si tam jednou finále zahrál,“ připomíná svou sezonu v klubu před dvěma roky. „Důležité je teď hodně vyhrávat, dostat se do play off a pak se uvidí.“

Ze švédské ligy by nemuselo být daleko ani do národního týmu, který v roli mistrů světa letošní sezonu zahájí zápasem proti Švédsku 11. listopadu právě v Českých Budějovicích. „Na to musí být aktuální forma. Pokud bych byl pozván a budu zdráv, tak určitě rád přijedu. To je ale zatím hodně otevřené. Nároďák je vždycky čest,“ potěšila by ho pozvánka do reprezentačního týmu.