Synové populárního beka Romana Rákosníka mohli v těchto dnech hrát se svými týmy play off a jistě by na ledě nechyběli, kdyby si na oba nesedla smůla. Oba jsou na marodce.

Robin po vyřazení staršího dorostu naskočil do série juniorů s Kladnem a v domácím zápase si poranil ruku o hranu mantinelu. Tátova třináctka na dresu mu tentokrát štěstí nepřinesla. "Zlomil si kloub nad malíčkem a dostal na šest neděl sádru. Naštěstí nemusí na operaci," líčí otec Roman Rákosník.

Aby smůly nebylo málo, obránci Hluboké Romanu Rákosníkovi ml. v Pouzar aréně tečovaný puk málem přerazil čelist! Beka odvezla sanitka do nemocnice s otokem velkým jako tenisák. "Naštěstí sanice nepraskla, ale chystáme se na kontrolu, protože mu tam vznikla sraženina. Chceme se poradit, co s tím," líčil bývalý ligový obránce, jenž s Hlubokou vybojoval v roce 2006 zatím poslední titul a později ji vedl jako hrající trenér.

TAKÉ ČTĚTE: Okresní titul patří hokejistům Hluboké, ve finále porazili Dami Guns

I když by prý moc chtěl, Roman Rákosník ml. nenastoupí do finále krajské ligy ani s košíkem. Nejde to. Teoreticky by mohl zkusit hrát s "náhubkem", jaký nosíval v kariéře na helmě současný trenér Karlových Varů Jan Tlačil. "Slíbil, že nám ho půjčí," tvrdí nejstarší z Rákosníků. Také si ale vyposlechl příběh z Karlových Varů, kde hráč s podobným zraněním nastoupil, začal krvácet a skončil v nemocnici na JIP. "Takže mladého na led nepustím!" má jasno otec. "Je to smůla, jsme nazaret," komentuje konec sezony, který jeho synové pouze sledují.

Zranějí k hokeji patří, hráči navíc umí leccos překousnout. Ale to načasování musí rodinný klan mrzet. Hraje se o medaile, juniorka Motoru i Hluboká si po hubených letech úspěch náramně užívají. "Samozřejmě, že oba kluci občas nějaké zranění měli… Ten starší už má po operaci navikulárky, ale je to dobré, mladý měl jako menší poraněné koleno. Ale to byly normální úrazy," prohlašuje legendární obránce.

V pátek jeho Hluboká hraje v Budvar aréně první finále proti Č. Krumlovu, a to si rozhodně nenechá ujít. I když pro hlubockou třináctku sezona předčasně skončila. "Určitě se půjdeme podívat. Co jiného bychom měli dělat? Vždyť to se hned tak nepoštěstí! Navíc se hraje v Budějovicích… Mladý je naštvaný, chtěl hrát, ale nejde to," uzavírá Roman Rákosník starší.