Až na úvodní tlak soupeře Jihočeši kontrolovali hru a vyhráli zaslouženě. „Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli první zápas v sérii. Určitě to není rozhodující, ale je to dobrý krok k tomu, kam se chceme dostat. Pořád je to však jen jedno utkání. Kluci to vědí, takže se od rána chystáme na další zápas tady ve Vsetíně,“ nepropadal přehnanému optimismu trenér Václav Prospal.

Přestože poměr střel byl vyrovnaný, více vyložených šancí měli jednoznačně hosté. „Mohli jsme přidat další góly a konec zápasu mohl být daleko jednodušší. Ale Vsetín je dobrý tým, který se do nás tlačil. Na můj vkus jsme měli trošku moc vyloučených. Určitě více, než bychom chtěli,“ připustil. „Z naší strany to byl ale výborný týmový výkon. S výsledkem i předvedenou hrou jsme spokojeni. Ale jak už jsem řekl, je to jen jeden zápas a musíme se připravovat na další.“

Některá vyloučení ze strany Motoru byla skutečně zbytečná. Třeba dvě vyhození kotouče do hlediště. A hlavně díky přesilovkám se soupeř držel ve hře. „Je pravda, že z naší strany byla spousta vyloučení, kterým se dalo předejít. Ale vyhození kotoučů a sekání do hokejek soupeřů tam z naší strany prostě bylo,“ uznává. „Je to jedna z věcí, která je třeba z naší strany zlepšit.“

Výborný výkon podal v brance Petr Kváča, který ani jednou neinkasoval. „K našim gólmanům nemám žádnou výhradu. Kvak předvedl fantastický zákrok hned při prvním střídání a celkově podal výborný výkon. Je to ale podpořené celým týmem a gólmani jsou jeho součástí. Jsme moc rádi, že je máme dva a můžeme je protočit,“ chválí Prospal brankářskou dvojici Kváča – Strmeň.

Atmosféra zápasu byla výborná a nedošlo ani k žádným excesům. „Diváci byli fantastičtí a hnali svůj mančaft za výhrou. Hala byla narvaná a atmosféra byla opravdu super. I proto jsme rádi, že jsme tady dokázali vyhrát,“ uzavřel trenér hodnocení prvního, ale velice vydařeného duelu.