Slovenský bek René Vydarený se v úvodu letošní sezony potkává s velice dobrou formou.

Výhra nad Spartou byla hodně perně vybojovaná, ale určitě zasloužená. Souhlasíte?

Do utkání jsme šli s tím, že Spartu nemůžeme v žádném případě podcenit, přestože se tam teď udály nějaké věci. Věděli jsme, že je to silný tým a určitě se vzchopí. Jenom jsme doufali, aby se nevzchopil právě proti nám. Začali jsme trochu opatrněji a možná jsme nehráli úplně dobře. Postupně to z nás ale spadlo, začali jsme více bruslit a už to vypadalo lépe.

Kdy se podle vás rozhodlo o vašem vítězství?

Jednoznačně ve druhé třetině, kdy jsme v jejím závěru proměnili dvě přesilovky.

Po dvou třetinách jste vedli 3:0, ale pak jste v úvodu třetí inkasovali dva rychlé góly. Byla to chvilková ztráta koncentrace?
To ani ne. Spíše jsme začali hrát s až příliš velkým klidem. Spadly nám tam dvě dorážky a rázem to bylo jen o gól. To musíme odstranit. Sparta začala hrát jednoduše a všechno do branky. Ty puky před naší brankou musíme posbírat.

Také vy jste dali své dva přesilovkové góly z prostoru před brankou.

Nejsme žádní technici, takže se snažíme hrát hlavně jednoduše. Naše góly padaly po nahozených pucích.

Druhý gól zápasu padl právě po vaší střele. Jak jste viděl tuto situaci?

Ani sám nevím. Nijak dobře jsem to netrefil, ale hlavně, že kotouč potom skončil v síti.

Závěr byl hodně hektický a soupeř trefil dvakrát tyč.

Nějaké tyčky tam zvonily a měli jsme i kus štěstí. V tom druhém případě by ale gól stejně neplatil, protože ještě předtím tam byl faul ze strany hostí.

V poslední minutě zkusil soupeř power play, ale místo vyrovnávacího gólu jste se radovali vy z pojišťovací trefy do prázdné branky. Kde udělala Sparta chybu?
V power play už je to válka o každý puk. My jsme byli v pěti, a to pak stačí vyhrát jeden souboj a posunout puk ven z pásma.

Sparťané vypadali dost podrážděně a snažili se vyvolávat potyčky. Měl jste podobný pocit?
Nemyslím si, že jsou podráždění, ale určitě jsou nervózní. Je na ně vyvíjen velký tlak a Spartě na ledě nikdo nic nedaruje.

Ve druhé třetině museli po vzájemné potyčce předčasně pod sprchy váš spoluhráč Novák a sparťan Koreis. Co jste říkal jejich trochu zvláštní bitce?
Honza Novák se nechtěl prát. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Víc bych to nechtěl komentovat.

Bodovali jste už v devátém zápase za sebou a vedete tabulku. Vnímáte tuto úctyhodnou sérii?

Nijak moc si to nebereme. Spíše jsme tak trochu překvapení z toho, kde jsme. Jdeme naplno do každého zápasu. Jsme bojovníci a věřím, že nám to vydrží co nejdéle.