Kromě gólu jste byl také dvakrát na trestné lavici.

Poprvé to byl takový nezaviněný zákrok. Podruhé se mi tam hokejka připletla v souboji před brankou a rozhodčí to posoudil jako faul. Každé oslabení je nebezpečné. Obavu jsem měl, ale věřil jsem klukům, že to ubrání.

Hned po vašem druhém návratu z trestné lavice se vám podařilo dát gól. Jak jste viděl tuto situaci?

Skákavý vyhozený puk přeskočil obránci soupeře hokejku. Já jsem zrovna naskakoval na led z trestné lavice. Byla to souhra náhod. Vyšlo mi to. Obránce Slavie mě moc neatakoval a gólman Furch možná udělal chybu, že mi do kličky nesáhl hokejkou. Jsem rád, že mi to takhle vyšlo a gól jsem dal.

Před brankou soupeřů absolvujete nespočet hodně nesmlouvavých soubojů. Bývá to tam hodně tvrdé?

Někdy to tam dost bolí. Je to ale moje práce. Trenéři to po mě chtějí a jsem tím týmu prospěšný. Je to věc, kterou mohu mužstvu pomoci.

Těsně před koncem jste mohl přidat i druhý gól. Co k tomu chybělo?

Málo. Opravdu kousíček. Byla to tyčka a moc mě mrzelo, že to tam nespadlo. Důležité ale je, že jsme vyhráli.

Čím si vysvětlujete, že se vám teď hlavně na domácím ledě tak daří?

Od Vánoc jsme naši hru zvedli a doufám, že nám to vydrží co nejdéle. Teď přichází nejdůležitější fáze sezony a každý zápas je hodně důležitý.

Po vítězných zápasech se ještě jednou vracíte za fanoušky na led. Co říkáte těmto oslavám?

Samozřejmě je to příjemné. Je to show pro lidi a poděkování za jejich podporu. Jsme rádi, že jim výkony a výsledky děláme v poslední době radost. Alespoň takovouhle formou jim tak můžeme poděkovat.

Zažil jste podobné děkovačky i ve vašich předcházejících působištích?

V současné době je na to kladen velký důraz ze strany vedení všech týmů. Podobné oslavy probíhají z velké části ve všech týmech.