O své budoucnosti má jasno, a tak už jen čeká, až obdrží víza. „Pokud je dostanu, odletím do Ameriky," potvrdil Deníku hokejový talent Jáchym Kondelík.

Každým dnem by měl zamířit do zámoří. Reprezentant do 18 let se loučí s Českými Budějovicemi, v nové sezoně bude nastupovat za Muskegon Lumberjacks v juniorské USHL.

Byla ve hře i varianta, že byste zůstal v Motoru?
Jednali jsme s ním. V Motoru byli hrozně milí tím, že mi vyšli vstříc. Čekal jsem, že třeba budou naštvaní, ale naopak mě spíš podpořili, že to bude dobré. Jsem rád a hrozně si vážím toho, jak jsme se rozešli, že mi nic nevyčítali, nevzali to špatně. Řekli, že to je pro mne dobrá cesta.


Žádný tlak, abyste zůstal v juniorce?
Akorát mi řekli, že by byli rádi, abych tu byl. Čekali jsme, že by mohly nastat nějaké problémy, ale v klubu mi opravdu vyšli vstříc, byli hodní. Zachovali se ke mně super.

Nepokoušeli se vás třeba udržet nabídnutou smlouvou?
Nabídku smlouvy jsem měl. Ale zatím jsem se nechtěl nikde upisovat. Myslím, že jsem na to ještě mladý.

Jdete do klubu, který si vás vybral v juniorském draftu?
Ne. Draftován jsem byl do Kanady. Původně jsem měl jít do Sudbury Wolves v Ontariu, ale po Hlinkově memoriálu to dopadlo tak, že o mne byl zájem z Ameriky, kde je lepší škola. Hokej se asi hraje o něco lepší v Kanadě, ale v Americe budu moci vedle hokeje i studovat. Jsou tam nejlepší školy na světě. V Sudbury bych měl jen hokej.

S českým týmem do 18 let jste o prázdninách trumfovali na Memoriálu Ivana Hlinky. Češi jej vyhráli poprvé, asi bylo příjemné být u toho…
Bylo to skvělé! Měli jsme super tým. Hlavně si ale myslím, že nám moc pomohl pan trenér Varaďa, který nás vždycky dokázal tak šíleně namotivovat, že se nám hrálo mnohem lépe. Hráli jsme jako tým. Všichni jsme se shodli na tom, že jsme drželi pospolu jako jedna rodina, a to bylo podle mne klíčové pro to, abychom celý turnaj vyhráli.