Přesvědčil je natolik, aby po něm v draftu sáhl některý klub NHL: V šestém kole si ho jako 158. v pořadí vybral Columbus Blue Jackets.
Aktuální situaci nejen kolem Sedláka, jenž je v těchto dnech za mořem, popisuje v rozhovoru pro Českobudějovický deník manažer mládeže HC ČB Aleš Krátoška.

Řekněte, vyšel vám tip na draft?

Tak těch kandidátů na umístění v letošním draftu bylo z našeho klubu víc – kromě Sedláka i Švihálek, Rousek, Jank. Sledovali jsme draft s tím, že šanci by mohlo mít více našich juniorů, ale dopadlo to, jak to dopadlo, na draftu byl vybrán pouze Sedlák. Pro náš klub by bylo lepší, kdyby tam měl víc hráčů, ale bohužel, hokejový život už je takový… Lukáši Sedlákovi jsem pogratuloval a hráč v pondělí odletěl za moře na testy, vyšetření. Až je absolvuje, zase se vrátí.

Je možné, že zůstane za mořem?

Uvidíme, jak to dopadne, jaká jednání proběhnou. Pro budějovický klub je dobré, že měl na draftu zástupce z české školy. V tuto chvíli bych nechtěl předbíhat. Uvidíme, jak se situace vyvine, jaké s ním mají v Columbusu záměry.

Jaká byla Sedlákova reakce?

Samozřejmě měl určitě radost, každý by z toho měl radost. Popřál jsem mu hodně štěstí, ať se mu daří a přidal velkou gratulaci, protože je to první úspěch v hokejové kariéře.

Další hráči, kteří měli šanci umístit se na draftu, zůstávají doma?

Ano. Mimo Janka, jenž se připravuje individuálně, další hráči dělali v tomto týdnu u nás testy. Švihálek s Rouskem jsou k dispozici juniorce a měli by udělat vše, aby podávali co nejlepší výkony a v klubu s nimi byla spokojenost.

Přípravy mládežnických celků pokračují bez problémů?

Když zhodnotím přípravu, zakombinovali jsme do ní nějaké novinky, nové pomůcky a prvky. Hráči se seznámili zase s jinými věcmi a já to hodnotím pozitivně. Byly menší problémy, ale ty se vyřešily. Podrobněji zatím hodnotit ty dva měsíce nechci, to bude lepší udělat s větším časovým odstupem. Zatím mohu říct, že to probíhá podle mých plánů a vizí, které jsem představil, když jsem přišel.

Povedlo se v mládežnických týmech udržet všechny hokejisty, o které jste stáli?

Až na některé výjimky. Vopelka jde na zkušenou do Švédska a další hráč ročníku 1996 Pýcha – ale to je s otazníkem – do Salcburku. Jinak žádné odchody nejsou. U hráčů, kteří hostovali, se hostování změnilo v přestup. Akorát dva hráči, jeden ze Soběslavi a druhý z Českého Krumlova, oba ročník 1996, využili nabídku Chomutova.

Chomutov je jedním ze šesti klubů, které od svazu získaly pro svou mládež na konci června status akademie. Co vy na to?

Bylo devět kandidátů, vybrali z nich šest. Já se k tomu nechci více vyjadřovat. Na svazu byla komise, která to hodnotila a nakonec udělila licenci šesti klubům.

Budete se o ni za rok také ucházet?

Uděláme maximum, ale samozřejmě hodně je to vázané na finance…