Českobudějovičtí mladíci se museli obejít bez posil z áčka, včetně nejlepšího nahrávače celé soutěže Tomáše Gumana. Ale ani hosté nebyli kompletní, do bývalého působiště nepřijel například Krátoška junior.

Na začátku druhé třetiny se domácí ujali vedení bleskově využitou přesilovkou. Stačilo jim devět vteřin, aby slovenský útočník Marek Sloboda otevřel skóre. Za dvě minuty však Jihočeši nechali u své branky příliš volného prostoru Pilařovi a ten vyrovnal.

Šokem byla pro hosty lacino inkasovaná branka do šatny. Šestnáct vteřin před odchodem do kabin gólman Veselý podcenil žabičku Marcilise, jenž nahodil puk na branku a odjel střídat, takže ani neviděl, jak nečekaně končí v síti…

Motor hrál třetí zápas ve čtyřech dnech, a ve třetí části hry přišel navíc o zraněného Točíka. Necelých sedm minut před koncem základní hrací doby hostující Pilař nahrával od mantinelu, Radoš nepokryl před brankářem Kváčou Hnika a ten poslal týmy do prodloužení.

Ještě před ním však domácí dostali v závěru výhodu přesilové hry pět na tři! Trenér Martin Štrba vycítil šanci vybojovat všechny tři body, vzal si oddechový čas na poradu, ale brzy nato putoval za katr i domácí kapitán Panáček a Hradec nerozhodný stav udržel.

V prodloužení Marcilis dvakrát našel v dobré střelecké pozici Šuhaje, jenž poprvé mířil nepřesně, poslal puk vedle horního růžku, napodruhé už však mířil přesně! Jihočeši konečně Mountfield porazili a start do nového roku jim vyšel, ze dvou mistrovských duelů vytěžili tři body.

V úterý Jihočeší hrají přátelsky v Salcburku, v sobotu pak přivítají Spartu, lídra extraligy.

Branky: 22. Sloboda (Marcilis, Panáček), 40. Marcilis (Panáček, Šuhaj), 64. Šuhaj (Marcilis) - 24. Pilař (Orság), 54. Hnik (Pilař, Gančarčík). Vyloučení 3:5. Využití 1:0. Diváci: 150.