Mladíci Motoru se představí v domácích zápasech se Slavií a Kladnem. Soutěžní volno Jihočeši využili k obnově fyzických sil. „Hodně jsme se snažili zapracovat na kondici, takže se trénovalo na suchu i na ledě, v pondělí a úterý dvoufázově," říká trenér Martin Štrba.

Pro každého trenéra je příjemné, pokud se tým podaří posílit. Budějovický kouč kvituje příchod Jihočecha Jana Marcilise. „Kdysi odešel hrát za Jihlavu," věděl Štrba, koho v kádru vítá, protože právě s Jihlavou se Motor v minulé sezoně přetahoval ve skupině o záchranu. „Řekl bych, že Honza nás zlobil loni až moc! O jeho kvalitách jsme věděli. Vytvořil v útoku další konkurenci a myslím, že bude přínosem," přemítá trenér.

Do pátečního utkání se Slavií (18) trenéři Motoru nemohou počítat se zraněným Michalem Michalem. Ostatní hráči jsou připraveni do hry.

Z akce týmu ČR „19", který po krátkém soustředění sehrál trojutkání s Finy, se vrátili na jih v dobré pohodě brankář Petr Kváča a útočník Tomáš Guman. „Oba byli hodnoceni velice dobře," potvrzuje vedoucí juniorky Jiří Šrámek, jenž je u reprezentace kustodem.

Před reprezentační přestávkou juniorka podlehla v Plzni, předtím však bodovala v pěti utkáních po sobě. „Na Plzeň bych nejraději zapomněl, poslední ze šesti zápasů se nám prostě nepovedl," přiznává trenér Štrba. „Škoda, že jsme sérii neprodloužili. Tabulka se vyrovnala."

Motor se doma pokusí začít sérii novou: V pátek hostí pražskou Slavii (18), v sobotu vyzve na souboj Rytíře Kladno (16.30). Slavia přijede jako druhý tým tabulky, a tudíž bude papírovým favoritem. Kladno má jen o pět bodů víc než Jihočeši. „Střídavě oblačno," sleduje budějovický trenér kolísavé výsledky Rytířů, kteří mají shodnou bilanci výher a porážek, a vyrovnané mají dokonce i skóre.

Motor chce z dvojutkání na svém ledě vytěžit maximum. „I když se Slavii od začátku sezony daří, je to otevřené," míní Štrba a připomíná hráčům, jak v sezoně dokázali porazit silnou Spartu, která extraligu s náskokem vede. „Druhý zápas jsme s ní sice prohráli 1:7, ale pětapadesát minut jsme jí byli vyrovnaným soupeřem. Takže si nemyslím, že bychom byli outsideři, protože k nám přijede druhá Slavia," burcuje trenér Motoru Martin Štrba k útoku na extraligové body.