Stěhování do jiné kabiny, protože se hrálo na druhé ledové ploše, nenarušilo pohodu juniorů Motoru, kteří po výhře nad Mladou Boleslaví a Libercem mají do play off zase o něco blíž…

Kouč Milan Kupka pro novináře zhodnotil zápas a na rozhovor doporučil Jakuba Doktora: „Všichni hráli dobře, ale on je kapitán, tak ať mluví za tým," pronesl.

Mladý útočník nedávno pro Deník těžko hledal slova, jeho mužstvu se tehdy nedařilo. Tentokrát to byla jiná! „Jsme spokojeni," potvrdil. „Šest bodů ze dvou zápasů, máme, co jsme chtěli," uvedl budějovický útočník, jenž se sice se svými spoluhráči už nevyhřívá v čele extraligy, ale v popředí zůstává – Motor je třetí. „Doufám, že to bude čím dál lepší. Výkony se zvedly, sedlo nám to," pochvaloval si.

Proti Boleslavi juniorka po první třetině prohrávala 1:2. „Udělali jsme pár chyb a soupeř některé potrestal, naopak jeho ne… Nakonec se nám podařilo skóre otočit a zaslouženě jsme vyhráli, protože jsme byli dvě třetiny lepší," ohlédl se kapitán za prvním duelem.

V tom druhém vedl již 2:0. Ale Liberec ve třetí části vstřelil kontaktní gól, a tím řádně zápas zdramatizoval. „Třetinu jsme začali vlažně, naštěstí jsme závěr ubojovali a máme tři body, které jsme chtěli," mnul si ruce Jakub Doktor a přiznal, že Bílí Tygři na druhé ploše Budvar arény hodně kousali. „Věděli jsme, že je to kvalitní tým. Hodně bruslili, o to jsme raději, že jsme vyhráli," shrnul Doktor.

Už v úterý nastoupí Jihočeši v Liberci (16) a druhý den v Mladé Boleslavi letošní extraligový program uzavřou.