Jihočeši přivítali na svém ledě Třinec a Vítkovice. Lépe se jim dařilo s Oceláři (1:3), ale na body to nestačilo.

Proti Třinci přitom Českobudějovičtí mohli reálně pomýšlet na body. „Vítězství bylo zase darované," mračí se kouč Martin Štrba, jenž napočítal svým svěřencům v zápase více šancí, ale soupeř byl efektivnější. „Opět nás zklamala koncovka a prohráli jsme 1:3. Třetí gól jsme dostali v power play. Utkání jsme měli rozhodnout dřív, stoprocentních šancí jsme k tomu měli dost a dát góly, tak věřím, že se zápas vyvíjel jinak a dotáhli bychom ho do vítězného konce," přemítá nad porážkou trenér Štrba.

Druhý soupeř, Vítkovice, na rozdíl od Třince duel na jihu jasně ovládl: Vyhrál 5:0. „Předčil nás ve všech směrech, po celý zápas byl jasně lepším týmem. Neměli jsme sebemenší šanci," konstatuje po pravdě budějovický kouč.

Zásadní rozdíly mezi soupeři z Čech a Moravy prozatím nezaznamenal. „Týmy hrají stejně jako my, všichni se pokoušejí o totéž," odmítá, že by moravští kolegové ordinovali jiné pojetí.„Pokud máte puk pod kontrolou, snažíte se udržet v útočném pásmu, rozhoduje šikovnost hráčů."

Jihočeši mají před sebou první dvoudenní výjezd na Moravu. V pátek změří síly se Zlínem, den nato s Olomoucí. „Po prvním utkání přespíme ve Zlíně, který je v tabulce pod námi. Olomouc je dva body před námi. Chtěli bychom bodovat. Do každého utkání jdeme s tím, že chceme vyhrát," ubezpečuje Martin Štrba, že Motor rozhodně nejede na výlet.