Čtvrteční zápas v Litvínově junioři vyhráli (3:0), v pátek doma zlehka potrénovali a v sobotu vyrazí do Chomutova o tři body bohatší. Junioři Motoru navíc mají v extralize za sebou utkání bez inkasované branky, a to se cení…

„Dali jsme o tři góly víc než soupeř," usmívá se spokojený trenér Martin Štrba, podle něhož tým předvedl jeden z nejlepších výkonů v sezoně. „Kluci zvládli zápas výborně, musím je pochválit. Všechny tři lajny hrály skvěle a zaslouženě jsme zvítězili."

Jihočeši nechali Litvínov na dně tabulky a zvýšili svůj náskok na osm bodů. O situaci v tabulce a důležitosti utkání padla řeč i během příprav na zápas v Litvínově. „Zmínili jsme se, že je mezi námi nějaký rozdíl, a když se nám povede vyhrát, tak bychom se mohli oddělit," přiznal Štrba, že pro větší motivaci zapojil i matematiku.

Mezi dvěma zápasy zařadil tandem Štrba, Kupka včera lehčí trénink. „Uděláme nějaké herní situace, ve kterých je třeba pořád se zlepšovat. Žádný dril to nebude," avizoval českobudějovický trenér.

Vedení týmu kvitovalo, že mladíci neinkasovali ani gól. „V první třetině jsme za stavu 0:0 ubránili dvě oslabení tři proti pěti a poté se nám začalo dařit," vypíchl vedoucí juniorky Jiří Šrámek.

Největší radost měl z výsledku Petr Kváča. Utkání se mu povedlo, za svá záda nepustil ani puk. „Jsme rádi, že to Petr dochytal s nulou. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že nedostaneme gól, a říkali jsme to i klukům během hry, aby Petrovi pomohli. Vrátili mu to, jak výborně chytá, a čisté konto je pro něj dalším povzbuzením. Kluci hráli až do konce obětavě, aby nulu udrželi," cení si Martin Štrba, že tým udržel koncentraci.

V každé třetině dali Jihočeši po gólu. Dominantní byla pětka s pendly z áčka. Tomáš Guman a Radek Prokeš se zapsali mezi střelce, jak se od nich při startech za juniorku očekává. „Opět byli výborní!" chválí trenér. „Důležité je, že se k nim přidal celý tým, všechny lajny. Radek s Tomášem byli u všech gólů, ale celkový dojem je takový, že jsme podali výborný týmový výkon," podotkl Štrba.

Extraliga junioři: Litvínov – Motor Č. Budějovice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), 19. Michal (Guman, Žáček), 32. Prokeš (Guman), 47. Guman (Prokeš, Farka). Vyloučení 4:8. Využití 0:1. Zásahy brankářů 25:29. Přihlíželo 84 diváků.