V generálce Motor hostil na druhé ploše Budvar arény Spartu a ve vyrovnaném zápase podlehl 3:4. „Výsledky na turnaji v Litvínově byly těsné, teď se Spartou také, takže se potvrdilo, že soutěž bude opravdu vyrovnaná," říká trenér Martin Štrba.

Jak on, tak kolega ze střídačky Milan Kupka byli s výkonem týmu spokojeni. „Musíme kluky pochválit, protože odehráli velmi dobrý zápas. Měli jsme trochu smůlu, jinak bychom možná i zvítězili."

Jihočeši až do konce usiloval o vyrovnání. Marně, čtvrtou branku jim neuznal rozhodčí.

Chybělo málo… „Ale to nic neřeší," mávne rukou Štrba. „Důležitější bylo, že kluci plnili, co jsme jim řekli, a v naší hře se objevilo to, co jsme cvičili na tréninku. A hlavně se hráči přesvědčili, že mohou hrát s každým. Když přistoupí k utkání zodpovědně a soustředí se na výkon celých šedesát minut, tak nevidím důvod, proč bychom neměli vyhrávat!" říká optimisticky budějovický kouč, jenž viděl ve hře i chyby, klady prý ale jasně převažovaly. „Nechyběl přístup, bojovnost, zodpovědnost… Fantastický výkon," zdůraznil znovu.

Brankář Petr Kváča odjel na sraz ČR „19", a tak generálku odchytal Petr Spáčil. Ve druhé a třetí třetině trenéři zapojili do hry beka Lukáše Stehlíka, jenž se vrátil do kádru juniorky z Jindřichova Hradce.