Obrovskou porci smůly si vybral v prvním zápase útočník Smejkal. Hráč, jenž v létě odolal nabídce z americké juniorské soutěže, před startem extraligy nekývl ani Spartě a v této sezoně má být ofenzivní oporou týmu, se hned ve 12. min. zranil. Při průniku mezi dva Brněnské skončil na ledě,  na levou ruku mu spadl protihráč a zápěstí nevydrželo.

Ještě v sobotu forvard putoval na operační sál, od neděle je doma. „Čtyři týdny sádra, další dva týdny rehabilitace," dozvěděl se v nemocnici, když vstřebal úvodní šok.

Páteční duel s Olomoucí českobudějovický klub na žádost soupeře odložil na středeční 18. hodinu, kdy junioři vyjedou na druhou plochu Budvar arény. „Soupeř volal v den utkání, že tým trápí střevní potíže, přijel by se třinácti hráči. Mohli jsme trvat na tom, že zápas odehrajeme, ale chtěli jsme se zachovat sportovně, a proto jsme udělali gesto fair play," vysvětluje nový kouč na střídačce juniorů Aleš Totter.

Připouští, že pro Jihočechy nebylo příjemné měnit den D, kdy odstartuje sezona. Na sobotní porážku (1:3) však odložený duel neměl vliv. „Mrzí mě, že jsme nezískali body," konstatuje kouč HC ČB, jenž postrádal u svých hráčů větší důraz před brankou, a to jak při hře pět na pět, tak v přesilovkách. Zároveň vyzdvihl individuality v týmu soupeře v čele se střelcem dvou gólů Petrem Mrázkem. „My takového hráče neměli," poznamenal. „Vždy, když jsme v zápase začínali být lepší, přišly zbytečné chyby, které nemůžeme dělat. Brněnští je dokázali využít," uznává Aleš Totter a doplňuje, že si v premiéře představoval nejen jiný výsledek, ale i předvedenou hru.

Dvojnásob mrzutá pak je ztráta útočníka Smejkala, který se rozmýšlel, zda má zůstat v mateřském klubu. „Hráč, jenž má patřit mezi naše klíčové, se nešťastně zranil hned  první třetině," mračí se Totter. Juniorům nezbývá, než na všechny nepříjemnosti z úvodního utkání zapomenout a ve středu proti Olomouci se rvát i za zraněného spoluhráče.