Zraněný gólman Petr Kváča se přišel podívat na své spoluhráče o berlích, a to byl hlavní důvod, proč hosté brzy vedli 3:0.

Do 12. minuty překonali brankáře Spáčila jednou Bláha, dvakrát Šťovíček a mezi budějovické tyče šel Hauser. I když do konce třetiny inkasoval už jen jednou, stav 0:4 byl pro Jihočechy hodně studenou sprchou…

Ve druhé části Hauser kryl sólo Wágnera, a udržel tak ještě teoretickou šanci na obrat, přesto bylo jasné, že domácí mladíci to budou mít proti favoritovi hrozně těžké. Věděli, že na domácím stadionu musí odvrátit o víkendu dva mečboly!

Ve 37. min. se před bránou Chomutova dočkal ideální přihrávky od Žáčka volný Šulek a snížil. Zaslouženě, protože Českobudějovičtí zapnuli na vyšší obrátky a byli v této části hry aktivnějším týmem. Jejich snahu však torpédovala osmnáct vteřin před sirénou hrubka v rozehrávce, kterou potrestal opět Šťovíček - 1:5.

Ve třetí periodě útočník Prokeš vstřelil druhý gól Motoru, ale za dvě minuty vítr v domácí třetině Wágner proměnil v branku i na druhé straně, takže Piráti dál drželi bezpečný náskok.

Deset minut před koncem střelou z první do odkryté části klece se po Gumanově přihrávce prosadil podruhé v zápase Prokeš, ale to bylo od Motoru vše. Na konci Šulek z bezprostřední blízkosti poslal puk do ochranné sítě a favorizovaný Chomutov mohl začít slavit postup do dalšího kola play off.