Zatímco Brno mají v extralize na dostřel, Jihlavu, kam zajíždějí v sobotu, by rádi udrželi pod sebou na distanc.

Během reprezentační pauzy se objevilo při trénincích na ledě několik hráčů s košíkem na přilbě. „Vzali jsme si některé kluky ze staršího dorostu, které jsme však v týdnu zase vrátili, protože mají jet s týmem na Moravu. Pokud existuje teoretická šance na postup do play off, chtějí být kompletní," vysvětluje trenér juniorky Martin Štrba.

Kádr je zdravotně v pořádku, a tak jedinou otázkou před Brnem zůstává, kdo z áčka se k juniorce připojí. Brankář Kváča, obránce Klinecký a útočník Točík by měli být k dispozici. „Uvidíme, jak na tom budou Rob a Prokeš, zda nám je půjčí," nevěděl včera kouč. „Pokaždé, když s námi byli, tým zkvalitnili, byli jsme s nimi silnější," podotkl.

Jihočeši se v této fázi sezony snaží jednak pojistit účast v play off, jednak vybojovat co nejlepší pozici pro první kolo. V případě výhry za tři body se ve čtvrtek dotáhnou na Brno. „Úplně bychom se tím odpoutali od míst, která nezaručují postup do play off," připomíná kouč.

Šest juniorů přibylo na soupisku Jindřichova Hradce, který bude bojovat o záchranu ve druhé lize. „Ale bude záležet na nás, jestli je uvolníme," podotýká Štrba a jmenuje hráče, kterých se to týká: „Matoušek, Šuhaj, Panáček, Marcelis, Svoboda, Točík."

Během extraligové pauzy startovali u Vajgaru Josef Matoušek a Jan Marcelis. „Původně měla nastoupit celá naše pětka, ale Šuhaj s Panáčkem jeli s áčkem do Jihlavy."