U jejich kormidla se navíc podruhé v sezoně mění trenéři. Nástrahami baráže provede tým nově složená zkušená dvojice Milan Kupka – Jaroslav Jágr. Oba mužipřevzali tým v úterýna večerním tréninku.

„Jednoznačný úkol je zachránit existenci juniorů v extralize,“ shrnul atmosféru kolem týmu Jaroslav Jágr a plánoval pracovní poradu s kolegou Milanem Kupkou. „Něco mám připraveno, co by bylo třeba udělat, ale nechci to předem ventilovat. Uvidíme večer na tréninku, co jak funguje,“ přemítal Jaroslav Jágr, jenž pracuje na pozici skauta klubu.

O mužstvu má detailní přehled, protože zápasy juniorů v sezoně pravidelně navštěvoval. „Hráči měli mít v úterý volno, ale to jsme zrušili. Dostanou od nás základní informace, připravíme cvičení na ledě, řekneme si, co bychom chtěli hrát a v jakém složení,“ chystal se Jágr na bleskové převzetí týmu, který čeká boj o bytí a nebytí.

Závěr soutěže, kdy juniorka nedokázala baráž odvrátit, viděl takto: „Co bylo možné, stáhlo se k nám. Chytal Hrubec, hráli Ježek s Heřmanem, víc už jsme neměli kam sáhnout. Takže mužstvo si určitě zasloužilo hrát výš, aby nedošlo k takovému šoku, jakému teď čelí,“ je přesvědčen.

Že jde o nepříjemnost, je zřejmé. „Chlapci už si dnes určitě uvědomují, co se stalo. Když budou poslouchat, neměl by být problém,“ věří Jaroslav Jágr v úspěšný konec.

HC ČB se v baráži střetne s Třebíčí, Kláštercem nad Ohří a Hradcem Králové. Výhodou Jihočechů by měly být dva domácí zápasy na úvod. V pátek začínají s Třebíčí (18). „Extraligu si zajistí jen jeden tým. Není na co čekat. Kluci si uvědomují, o co jde. Jde o hodně!“ zdůraznil kouč Jágr.