„Po odchodu Tomana (Kladno), Sičáka (Rusko?) a Muchy (K. Vary) jsme přišli o tři obránce, takže jsme dělali všechno pro to, abychom defenzivu posílili,“ říká trenér HC Mountfield Jan Tlačil. „Věřím, že Honza Snopek nám tuhle roli splní. Přesazení do nového týmu by pro něj mohlo být impulzem. Změna prostředí většinou přináší pro každého novou motivaci,“ věří trenér.

K již zmíněné trojici obránců je třeba připočítat ještě mladíka Parýzka, jenž se stejně jako Červený vracel ze zámoří. Místo do svého mateřského klubu ale nakonec zamířil do Karlových Varů. „S ním jsme hodně počítali,“ připouští sportovní manžer klubu Jaroslav Jágr. „Jednáme s jedním mladým obráncem, který by měl Parýzka v našem týmu nahradit. Potřebujeme mít v zadních řadách také určitou věkovou strukturu a doplňovat zkušené hráče mladými,“ doplnil.

Kádr extraligového týmu ještě není uzavřen. „Po konzultaci s trenérem ještě nějaké detailní doplnění chystáme,“ připustil Jágr, ale konkrétní jména nechtěl za žádnou cenu prozradit. „Do poloviny června by mělo být všechno jasné,“ ubezpečil.

Mužstvo má za sebou první čtyřtýdenní blok letní přípravy, nyní má týden přípravy individuální. Do nástupu na led čekají hokejisty ještě dva třítýdenní bloky.