Bylo překvapením, když se útočník nepokusil probojovat do sestavy nováčka druhé ligy, kterou s mistrovským kádrem do Pouzar arény přivedl. Daniel Mikeš, jako celá řada spoluhráčů, skončil.

„Z časových důvodů. Jezdím po celé republice a práce je tolik, že bych nestíhal každý trénink, případně zápasy," vysvětluje, proč v současném týmu chybí. Vyšší soutěž by ho lákala. „Když se jdu podívat na kluky, kterých tam moc nezůstalo, mrzí mě to," přiznává. Jinak by se prý o místo porval. „Určitě! I jsem se na to těšil. Ale dopadlo to, jak to dopadlo. Škoda. Rád se na kluky podívám, ale zapojit se nemohu."

Brusle na hřebík nepověsil. Střílí góly ve sdruženém okresním přeboru. A i tam mu dělá společnost bratr Dalibor. „S kluky, se kterými jsme dřív hrávali, jsme založili vlastní tým. Už jsme o tom pár let mluvili a teď se nám to splnilo. Jediná liga, kam nás pustí, je okres, takže pro mne, bráchu, Zíku a další kluky z David servisu to byla jediná šance, abychom si někde zahráli," tvrdí Daniel Mikeš.

Daniel Mikeš je nadále hráčem David servisu a teoreticky by za něj mohl nastoupit. Po středečním utkání druhé ligy se Žďárem (2:5) se ostatně v zákulisí Pouzar arény o takové možnosti skutečně hovořilo! Na sobotu se totiž trenérům rýsovala do Kolína značně okleštěná sestava…