Hosté zabojovali a přivezli mimořádně cenné tři body. „Po dlouhé době se nám podařilo venku bodovat naplno. Za to jsme rádi," připustil asistent trenéra Motoru Petra Rosola Radek Bělohlav.

Soupeř přitom nic nepodcenil a do branky nasadil velezkušeného Adama Svobodu ze Slavie Praha. Ten poprvé kapituloval ve 12. min., kdy byl faulován v samostatném úniku Aleš Kotalík a z nařízeného trestného střílení sám postižený skóroval. Nejprve naznačil a poté zamířil přesně mezi betony berounského gólmana.
Hosté měli v první třetině navrch. Diktovali tempo hry a vytvářeli si i další šance, ale Svoboda byl oporou Berouna. „První třetinu jsme zvládli výborně. Vypracovali jsme si dost šancí a vstřelili jsme gól," pochvaloval si Bělohlav.

Po změně stran se obraz hry vyrovnal, ale obrana hostí pracovala spolehlivě a bezchybný byl také gólman Kůdela. Zaskvěl se především při možnosti Vrdlovce. „Druhá část hry byla z naší strany bohužel mnohem horší. Soupeř měl dvě přesilovky a nechybělo mnoho, aby se v nich prosadil," připustil Bělohlav.

Definitivní rozhodnutí přinesla až třetí třetina. Ve 46. min. našel Kotaška Kotalíka a ten přesnou střelou z prostoru mezi kruhy do horního růžku zaznamenal svůj druhý gól. To byl klíčový moment zápasu, protože Motor už poté soupeře k ničemu nepustil a vítězství si pohlídal i při půldruhé minuty trvající power play domácích. „Třetí třetinu jsme již zvládli a zbytek zápasu odbránili. Kromě dvou chyb, kdy jsme ztratili puk, ale naštěstí se nám to nevymstilo. Vítězství je pro nás velice důležité," konstatoval Bělohlav.

Berounský kouč Petr Novák byl naopak pochopitelně zklamán. Jeho tým se totiž po výborném vstupu do sezony postupně propadává tabulkou níž a níž. „Klukům nemohu prakticky nic vytknout. Bojovali celý zápas, ale prostě se nám znovu nepodařilo vstřelit gól, což je v hokeji problém," připustil berounský lodivod.

Novák měl výhrady k regulérnosti prvního gólu hostí. „Padl po sporné situaci, kdy hosté hráli v šesti, ale sudí to přehlédl," míní trenér. „Přesto hlavním problémem je ta naše koncovka, která je tristní. Snažíme se na tom stále pracovat, ale i nadále se nám to nedaří prolomit. Přesto věříme, že se to prolomí co nejdříve."
Českobudějovické hokejisty čeká hodně důležitý zápas už dnes, kdy do Budvar arény přijede Dukla Jihlava. Jeden z nejtradičnějších českých hokejových klubů patří ke špičce první ligy. V aktuální tabulce mu patří třetí příčka, v uplynulém kole udolal v prodloužení druhou Olomouc.