Obrovský podíl na výhře měl kapitán Jiří Šimánek, jenž zaznamenal hattrick. Trefil se také zkušený Aleš Kotalík a výborný výkon podal v brance Pavel Kantor, jenž vychytal svou první extraligovou nulu. Poprvé nastoupil v dresu Mountfieldu kanadský obránce Andrew Ference.

Jihočeši mohli vzhledem k početné marodce točit pouze tři kompletní formace a také se museli bránit tlaku soupeře. Půl hodiny byli domácí jasně lepší, ovšem své šance zahazovali jako na běžícím páse. Nejblíže gólu byl Horák, ale ve 22. minutě trefil tyč.
Skóre zápasu tak otevřeli hosté, když Šimánek nejprve v polovině zápasu šikovně tečoval střelu Ptáčka a o necelé tři minuty zužitkoval vybídnutí k sólu Rouskem – 0:2.

Ze hry zaskočených beranů se náhle vytratila lehkost, soupeř vycítil velkou šanci. I přesto nejblíže kontaktní brance byl ve 38. minutě Köhler, ale jeho střela v přesilové hře skončila na horní tyči, což potvrdil i videorozhodčí.

Když na začátku posledního dějství ve vyložených šancích odmítli zdramatizovat utkání Honejsek a následně i Čajánek, přišel třetí trest. Důraz před bránou přetavil po předchozím ostřelování brány prokázal Kotalík – 0:3. S přibývajícím časem se hra domácích změnila v křeč a přestože se Zlínu nedala upřít snaha, ten by gól asi nedal, ani kdyby hrál až do rána…

Naopak Budějovičtí své vítězství pečetili 14 vteřin před koncem v přesilové hře, kdy se trefil opět muž zápasu Šimánek.

Branky a nahrávky: 31. Šimánek (Ptáček, Rousek), 33. Šimánek (Rousek), 52. Kotalík (Rousek, Ptáček), 60. Šimánek (Kotalík, Frühauf). Rozhodčí: Homola, Mikula – Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 4028.

Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Okál, Holík, F. Čech – Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

České Budějovice: Kantor – Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Vráblík, Jank, Kolarz – Rousek, Kotalík, Šimánek – Dej, L. Kohn, Mertl – Soudek, Knotek, Suja – Červený. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.