Přestože vítězný gól přišel pouhých třináct vteřin před koncem, za svůj výkon si Jihočeši vítězství zasloužili. „Bylo to z naší strany dobré utkání," přikývne  zkušený útočník. „Soupeře jsme k ničemu moc nepustili. Neměl příliš vyložených šancí. Na to, že jsme hráli v Pardubicích, to bylo dobré," naráží Šimánek na skutečnost, že na východě Čech jeho tým vyhrál za tři body teprve podruhé za posledních dvanáct let.

Kapitán hostí se vryl do dějin zápasů svými dvěma parádními góly, kterými orámoval gólový účet. Otevřel ho povedenou individuální akcí, při které doslova oblafl posilu Pardubic z NHL obránce Kindla. „Trošku mi puk ujel ve středním pásmu. U branky jsem pak kotouč zasekl, čímž jsem se zbavil Kindla. Druhý obránce si hlídal Robina Soudka, takže jsem měl prostor zkusit něco udělat s gólmanem. A vyšlo to," usměje se.

Gól to byl skutečně povedený. „Potěšilo mě to," připustí. „Ani si teď nevybavím, kdy jsem dal naposledy hezčí."

Druhý gól byl také balzámem na duši hokejového labužníka. Třináct vteřin před koncem vyhrál Langhammer buly, obránce Ptáček posunul kotouč Šimánkovi a ten dělovkou propálil Salfického. „To byl důležitý gól hlavně proto, že nám přinesl tři body. Podobný signál se hraje, když už zbývá málo času. A když to vyjde, tak je to pěkné. Máme to nacvičené z obou stran. Snažil jsem se to hlavně trefit. V přípravě jsem to totiž třikrát zkusil. Jednou to šlo vedle a dvakrát jsem trefil borce přede mnou," vypráví.

V tabulce má Mountfield už šest bodů a napravil tak špatný vstup do soutěže. Nadále ho ale trápí špatná produktivita v přesilovkách. „Musíme zlepšit jak střely od modré, tak důraz před brankou. Dostaneme se sice do pásma, ale tam nic nevymyslíme," uvědomuje si kapitán týmu.

V úterý čeká jeho tým od 17.30 atraktivní duel se Spartou Praha (17.30). „Každý zápas bereme podobně. Asi tedy kromě neděle, kdy přijede Kladno s Jardou Jágrem," směje se. „Na Spartu ale lidi vždycky chodili. Jak na hokej, tak na fotbal. Atmosféra bývá dobrá a mohlo by to tak být i tentokrát," zve kapitán fanoušky do hlediště. Chtělo by to potvrdit tři body z Pardubic," má jasno o plánu pro utkání.

V pátek dal Šimánek jeden gól Liberci, v neděli dva v Pardubicích. „O žádném hattricku nepřemýšlím," bleskově přeruší případný dotaz na pokračování matematické řady i v utkání se Spartou. „Budu rád, když nějak přispěji k vítězství našeho týmu," dodá.