V domácím dresu již naskočil do hry obránce Kindl, zatímco druhá posila ze zámoří, útočník Hemský, ještě v sestavě chyběl. Mezi tyčemi nastoupil místo týmové jedničky Růžičky poprvé v sezoně Salfický a brzy musel čelit přesilovce Jihočechů, když se proti pravidlům provinil Vašíček. Přestál ji však bez úhony. Na začátku 9. min. už se ale musel sklonit před uměním hostujícího kapitána Šimánka, jenž poslal Mountfield do vedení.

Polovina úvodní části přinesla početní výhodu také Východočechům a pouhou vteřinu před naskočením hříšníka Janka zpět do hry propálil vše před sebou rovněž hráč s kapitánským „céčkem" na dresu Píša. Stav 1:1 do první přestávky další přesilovky nezměnily, hostující bek Kolarz si vykoledoval osobní desetiminutový trest.

Druhá třetina odstartovala rovněž přesilovkami v krátkém sledu na obou stranách, přičemž při té pardubické měl chvilku času před gólmanem Kovářem Starý, přelstít ho však nedokázal. Krátce nato udeřili již v kompletním počtu hosté. Po Vráblíkově akci a zavezení kotouče před Salfického doklepl kotouč za záda pardubického gólmana Suja a radoval se z první extraligové trefy. Bekhendem mohl znovu srovnat krok Buchtele, jenže Kovář byl proti.

Pardubičtí se ve třetím dějství snažili zvýšit obrátky a tlak na Kovářovu branku ve snaze o vyrovnání. Cetkovský po akci Starého však zakončoval těsně vedle. Domácí museli poté na 12 vteřin do tří, ale ošemetnou situaci zvládli a krátce poté, co se poměr sil na ledě vyrovnal, bylo zásluhou Starého vyrovnané i skóre.

Rozhodnutí měl poté na holi právě Starý, jenže z dobré pozice minul. A mohlo to mrzet jeho i celou pardubickou lavičku, protože v čase 59:47 zacílil přesně do horního růžku Šimánek a rozhodl o výhře hostí.

Branky a nahrávky: 13. Píša (Kousal, Kolář), 52. Starý (V. Kočí, Kousal) – 9. Šimánek (Soudek), 26. Suja (Vráblík), 60. Šimánek (Ptáček, Langhammer).
Rozhodčí: Hribik, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 7734.
Pardubice: Salfický – Sičák, Vašíček, Píša, V. Kočí, Kindl, Kolář, Benák – Bartek, Beech, Somík – Šagát, T. Zohorna, Starý – Brendl, Kousal, Buchtele – Semorád, T. Nosek, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.
Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík – Šimánek, Kotalík, Soudek – Dej, Langhammer, Rousek – Červený, Kašpařík, Podlešák – Suja, Knotek, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.