„To, co předvádí hráči Motoru ve svých utkáních, jsem už dlouho nezažil. Jsem konsternován tím, jakým způsobem si na rozhodčích vymáhají vylučování a fauly. Při každém sebemenším dotyku padají, teatrálně zahazují rukavice a přilby, neustále simulují, nalehávají soupeři na hokejky, aby si vynutili za každou cenu vyloučení. Přesilová hra Budějovic je jejich jediná zbraň, kterou v baráži mají, a proto mají hráči, dle mého názoru, jednoznačné zadání zkoušet to na rozhodčí, jak se dá," uvedl pro oficiální stránky Karlových Varů jejich generální manažer Miroslav Vaněk.

Vadilo mu také, že utkání pískal jako jeden z rozhodčích Daniel Pražák, jenž je z Českých Budějovic. „Nedokáže pochopit, proč byl na souboj Varů s Motorem nominován právě Pražák, který pochází z Českých Budějovic. V daném utkání rozhodl o drtivé většině vyloučení na straně našeho týmu. Vůbec se nedivím obrovské bouři nevole, kterou toto zjištění u našich fanoušků vyvolalo. Mám zahlcený mobil smskami od fanoušků, jak je vůbec možné toto dopustit. A to nemluvím ani o tom, že rozhodčí Hejduk je z Jihlavy," bouřil Vaněk s tím, že Pražáka bude Energie až do skončení baráže vetovat.


Vaněk už poslal několik podnětů na disciplinární komisi extraligy, aby se údajným nesportovním chováním hráčů Českých Budějovic zabývala. Se stížností pak kontaktoval i ředitele extraligy Josefa Řezníčka a šéfa komise rozhodčích Vladimíra Šindlera.

„Pana Šindlera jsem požádal, aby s maximální obezřetností a profesionalitou nasazoval a vybíral rozhodčí do dalších utkání baráže tak, aby nebyla poškozována hra samotná a celá extraligová baráž jako taková. Zatím musím bohužel konstatovat, že rozhodčí utkání baráže až na výjimky nezvládají. Žádáme, aby druhou polovinu baráže pískali jen ti nejlepší," pokračuje Vaněk.

Reakce z tábora Motoru na sebe pochopitelně nenechala dlouho čekat. A oprávněně. Deník utkání sledoval na vlastní oči a vyjádření karlovarského funkcionáře jsou skutečně mimo realitu.

„Vyjádření generálního manažera Karlových Varů pana Miroslava Vaňka na oficiálním webu HC Energie Karlovy Vary a podnět karlovarského klubu pro disciplinární komisi ČSLH považujeme za snahu známou spíše z politických kruhů na odlákání pozornosti od skutečných problémů, které zjevně karlovarský klub má. Výkon rozhodčích ve vzájemném duelu byl standardní," tvrdí generální manažer ČEZ Motoru Stanislav Bednařík.


Karlovarská stížnost se mu nelíbila ani trochu: „Pokud má, podle vyjádření pana Vaňka, Motor jako jedinou zbraň přesilové hry, pak Karlovy Vary nemají proti týmu z nižší soutěže zbraň žádnou. Možná krom mediálních výlevů svého generálního manažera. Včerejší utkání svojí sportovní kvalitou spíše připomínalo naše letošní zápasy ve WSM lize se sestupujícím Mostem, než souboj s týmem z extraligy," nebál se ostrého přirovnání.

„Jediné, co by měla disciplinární komise případně řešit, jsou výroky pana Vaňka, kde zejména ničím nepodložená a lživá tvrzení o tom, že „mají hráči (Motoru) jednoznačné zadání zkoušet to na rozhodčí, jak se dá," jsou absolutně za hranou a poškozují dobré jméno našeho klubu, extraligy i celého českého hokeje. Žádný podnět disciplinární komisi na přezkoumání jednání pana Vaňka ale zasílat nebudeme, stížnosti ať podávají ti zoufalí," uzavřel své vyjádření rozhořčený Stanislav Bednařík.