„Je to příjemné, ale v žádném případě to nemůžeme přeceňovat,“ varuje zkušený centr Pavel Kašpařík (31 let).

Po pěti kolech extraligy vedete tabulku. Co tomu říkáte?

Určitě je to příjemné, nicméně se tím nesmíme nechat uspokojit. Nejtěžší soupeři nás v první čtvrtině teprve čekají a oni prověří skutečnou sílu našeho týmu. Dobře jsme začali a opadla určitá nervozita. Lépe se nám teď pracuje a žije v kabině. Nálada je dobrá, ale musíme nadále poctivě pracovat. Stejně jako tomu bylo doposud.

Koho považujete za ty nejtěžší soupeře v extralize, o kterých jste mluvil?

Podle mého osobního názoru jsme dosud potkali soupeře, se kterými musíme bodovat a měli bychom je dostat pod sebe. Za nejtěžšího soupeře považuji Pardubice, velice silný vypadá Třinec, Liberec a Sparta. To jsou všechno týmy, které nás teprve čekají.

Máte za sebou ale třeba Plzeň, která loni vyhrála základní část soutěže.

To je pravda. Můj názor ale je, že ti úplně nejtěžší soupeři ještě přijdou. Zatím jsme hráli proti týmům, které bych chtěl mít v tabulce za sebou.

Vzpomenete si, kdy jste byl naposledy v týmu, který vedl extraligu?

V Liberci před třemi roky. To jsme vedli extraligu velkou část sezony.

V neděli na Kladně jste dal svůj letošní první extraligový gól. Bývá první branka zlomením určité psychické bariéry?

Určitě jsem rád, že na první gól nemusím čekat nějakou extrémní dobu. Když se daří mužstvu, tak není čekání na první trefu tak bolestné, ale jsem samozřejmě rád, že jsem ho dal a nemusím se nervovat, kdy už ho dám. O to lepší bylo, že to mužstvu přineslo body.

Kladenského Cikánka jste překonal zblízka dorážkou. Byl v tom i kus štěstí?

Bylo to se štěstím po odrazu od zadního mantinelu. Využil jsem chvilkového zaváhání kladenského gólmana. Asi se v tom momentu dost dobře neorientoval, kde zrovna puk má. Snažil jsem se kotouč co nejrychleji dostat za jeho záda a někudy mu tam také proklouzl. Byl to hodně šťastný gól.

Nastupujete v útoku s Rostislavem Martynkem a Václavem Pletkou. Přestože jste spolu v přípravě prakticky nehráli, spolupráce vám jde očividně k duhu.

Celou letní přípravu jsme se z mnoha důvodů, hlavně ze zdravotních, tak nějak míjeli. Teď jsme začali hrát spolu a věřím, že s přibývajícími zápasy bude náš herní projev lepší a lepší.

V pátek vás čekají Pardubice. Bude to podle vás jeden z těch prubířských kamenů úvodu sezony?

Čeká nás rozhodně doposud nejtěžší soupeř. Musíme se na ně dobře připravit. pro mě osobně patří Pardubice k favoritům celé extraligy.