Na druhé Veselí má k dobru už deset bodů.

Soběslav, sobotní soupeř (utkání začíná v 18 hodin v Pouzar aréně), uzavírá nejlepší osmičku a má se stát dalším zářezem na pažbě. „Půjdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát, a uvidíme, s čím se představí Soběslav. Myslím, že to jednoduché nebude," má se na pozoru trenér lídra Rudolf Suchánek st.

Připouští, že i jeho mužstvo si v základní části může vybrat slabou chvilku. „Určitě ten zápas jednou přijde," míní. „Ale do každého utkání jdeme s pokorou, každý soupeř je jiný a jsme na vítězné vlně. Připravíme se i na Soběslav," ujistil kouč, že servismani nehodlají nikoho podcenit.

Polovina dlouhodobé soutěže je za námi a David servis ještě neztratil ani bod! Nenapadlo trenéra, že by jeho tým prošel základní částí bez ztráty kytičky? „O tom nepřemýšlím," kroutí hlavou Rudolf Suchánek starší. „Hokej je nevyzpytatelný, určitě se nějaký zápas prohraje. Stát se může cokoli," prohlašuje.

Na Šumavě David servis nastřílel tucet branek, zároveň ale půltucet od Vimperka inkasoval… „Nebránilo se, hrálo se nahoru dolů, přišlo hodně diváků a kluci si to užívali. Na můj vkus jsme ale dostali až moc gólů," najde kouč škraloup na výhře.

Tomáš Vojta se v brance vítězů zapotil – a nastoupí i dnes proti Soběslavi. „Jarda Jágr je zraněný, v sobotu nebude. Pak máme čtrnáct dnů volno, takže se dá do pořádku a dohodneme se, co bude dál, kdo půjde do branky."

V kraji se podle Suchánka začne taktizovat, až půjde do tuhého. V boji o osmičku, možná až v play off. „Jak jsem poznal, v téhle soutěži se moc nebrání," pousměje se.

S košíkem znovu nastoupí Lukáš Sumerauer, jenž v derby s Hlubokou utrpěl zlomeninu lícní kosti. „Hrál už ve Vimperku. A dobře, klobouk dolů," chválí forvarda trenér Suchánek, jenž v sestavě postrádá veterána Zdeňka Špergera. „Nehrál už tři zápasy, protože je v zahraničí. Ale naštěstí hráčů máme dost a nahradili jsme ho, i když ne v takové fazoně, jako má on. V přesilovkách i v kabině nám určitě chybí. Musíme vydržet, příští týdne už se zapojí do tréninku," avizuje trenér návrat letošní posily do útoku.