V nové Pouzarově hale přispěl gólem k debaklu Humpolce.

David servis nadělil soupeři z Vysočiny jedenáct branek, přesto Martin Štrba bral výsledek s nadhledem. „Těžko hodnotit, zápas byl všelijaký… Byl to takový trénink, protože Humpolec přijel v deseti. Utkání jsme měli pod kontrolou," shrnul.

Štrbovu aktuální formu hosté pohříchu moc neprověřili. Zkušený útočník se představil v soutěžním utkání poprvé od „loňského" play off, kde pomohl David servisu Č. Budějovice až do finále a také si obnovil zranění pochroumaného ramena.

V této sezoně kvůli pracovním povinnostem poprvé zasáhl do hry až minulou sobotu. „I když jsem denně na ledě, zápas je něco jiného. Nebylo to úplně ono, ale já to dnes už vnímám jinak – jde o to, abych byl rozehraný, až mě kluci budou víc potřebovat. Když budu mít čas, tak zase přijedu," slíbil Martin Štrba, ale jakou porci utkání odehraje, nyní sám neví: „Pokud mi to práce dovolí, přijedu, ale kdy to bude, teď nedokážu říct. Máme hodně práce, s Martinem Chabadou máme v Neratovicích hokejovou školu."

Martin Štrba je v jiné pozici než spoluhráči, kteří  mají civilní zaměstnání mimo led a hokej je pro ně koníčkem, odreagováním. „Já se přece jen musím trošku přemlouvat. Léta jsem hrál vrcholový hokej a ten závěr kariéry byl trochu smutný. Představoval jsem si jej jinak, takže mi to malinko vzalo chuť do hokeje. Na druhou stranu ale zase dělám práci, kterou jsem chtěl dělat, trénuji děti a chci jim předat své zkušenosti," cení si Martin Štrba šance zůstat u hokeje, byť v jiné roli a dřív, než asi sám čekal.

Po své premiéře v tomto ročníku krajské ligy otevřeně promluvil o ambicích David servisu. „Je to nastaveno tak, že je o co hrát. Zázemí je v nové hale je výborné, takže vyšší liga by klubu slušela. Když bude možnost a budou síly, určitě přijedu a pomohu týmu, abychom se dostali někam výš," slíbil Martin Štrba, kterého by zrovna proti Humpolci servismani oželeli, ale nikdo nemohl tušit, že soupeř dorazí v tak okleštěné sestavě. Jak prohlásil trenér Šerák, hokejisté Humpolce přijeli do Budějovic na výlet, nikoli vyhrát, ale zúčastnit se.  A z porážky na ledě lídra si velkou hlavu nedělali.

„Takový zápas se těžko hodnotí, protože soupeř nám dovolil, co jsme chtěli, a motivace a soustředění pak není takové," komentoval Martin Štrba nejvyšší vítězství, jakého zatím David servis po stěhování dosáhl. Mimochodem – Hokejové centrum Pouzar se zkušenému harcovníkovi zamlouvá. „Moc se mi líbí, jak to tady postavili. Doufám, že lidé z Budějovic a okolí halu využijí, protože je výborná," říká.

Zítra se českobudějovický lídr soutěže představí na stadionu v Soběslavi (17).