V nedělním utkání porazili v Pouzarově hokejovém centru Strakonice 5:2 (3:0, 0:2, 2:0) a od prvenství v soutěži je dělí jedno vítězství, na které budou chtít dosáhnout již v páteční odvetě v Knürr aréně (17)!

Českobudějovický tým nakonec mohl být spokojen s tím, jak domácí zápas zvládl. A to i přes to, že ve druhé části se komfortní tříbrankový náskok náhle smrskl na jednobrankový. Domácí trenér Jiří Fedur ocenil i soupeře: „Strakonice podaly velice dobrý výkon, bylo vidět, že se do finále nedostaly pro nic za nic."

Ještě víc kvitoval suverenitu svého týmu z úvodní části, kdy skórovali František Bombic, v přesilovce Roman Šulčík a Roman Fousek: „První třetinu jsme měli ve své moci, hráli jsme velice dobře," chválil si šéf střídačky.

Na začátku druhé třetiny mohl David servis rozhodnout. Nejdříve neproměnil nájezd domácí Daniel Mikeš, kterého vychytal Špiler. Skoro vzápětí byl Strakonicím vyloučen na dvě plus dvě minuty Řehoř, ale zásluhou Růžičky se skóre nečekaně měnilo ve prospěch hostů…

„Naše přesilová hra nám paradoxně ublížila," konstatoval budějovický kouč Jiří Fedur. „Místo, abychom gól dali, nebo alespoň neinkasovali, jsme gól dostali a malinko jsme vypadli ze hry."

Hosté vyhráli druhou část 2:0 a David servis musel  začít bít na poplach. „Říkám to nerad, ale ve druhé třetině jsme opravdu nehráli dobře, to je už je taková naše tradice. Strakonice vycítily šanci, naštěstí ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře a utkání jsme dotáhli do úspěšného konce. Myslím, že zaslouženě, protože pak už mužstvo podalo dobrý, spolehlivý výkon," hodnotil trenér Fedur první finále v Hokejovém centru Pouzar.

I když David servis měl většinu utkání ve své moci, přinejmenším ve druhé třetině Strakoničtí naznačili, že v odvetě se může stát ledacos. „Bude to úplně jiný zápas. My se připravíme, oni taky. Nám se v takových zápasech hraje venku lépe, protože domácí musí vyhrát – a Strakonice budou muset tuplem!" připomíná lodivod David servisu, že Strakonickým nezbývá, než sérii vyrovnat, pokud má dojít na třetí, rozhodující duel.