Kladno dalo tři góly, Motor ani jeden: 3:0

Kladno - Jasným šlágrem pondělního kola (37.) WSM ligy byl souboj Kladna s českobudějovickým Motorem. Domácí vyhráli 3:0. Ve středu se odehraje další šlágr. A znovu u toho bude Motor. Do Č. Budějovic přijede jihlavská Dukla. Začátek atraktivního zápasu bude tradičně v 17.30.

4.1.2016

Michal ŠvihálekFoto: Deník/ Jan Škrle

Jasným šlágrem pondělního kola (37.) WSM ligy byl souboj Kladna s českobudějovickým Motorem.
Domácí tým se v deváté minutě dostal do vedení. Střelcem gólu byl Stach, který pohotově a šikovně tečoval nahozený puk a poslal Kladenské do vedení. Gába pak musel likvidovat málokdy vídanou situaci. Jeho obránci propadli a Dvořáček s Redlichem upalovali sami na českobudějovického brankáře. Ten udržel jihočeské akcie nad vodou. Nejblíž ke skórování byl v první třetině Pajič, jenže ve slibné palebné pozici neměl dobře seřízenou mušku. Na vyrovnání mohl pomýšlet také Vráblík, jenže Mensator v kladenské brance si dokázal poradit, i když měl při zákroku víc štěstí než rozumu.
První třetina se odehrávala v režii domácího celku, Jihočeši se do útočné třetiny tlačili převážně v přesilovkách. Výhodu početní převahy si vyzkoušeli také hráči Kladna. A jejich aktivita byla odměněna hned dvěma góly. Nejprve Pitule a pak Kindl vytáhli skóre po dvou třetinách až na stav 3:0. Do zápasu se Motor mohl vrátit po Vráblíkově nahození, ale zvonila jen tyč.
Kladno vyhrálo 3:0.
Ve středu se odehraje další šlágr. A znovu u toho bude Motor. Do Č. Budějovic přijede jihlavská Dukla.
Začátek atraktivního zápasu bude tradičně v 17.30.

Kladno - Motor ČB 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), branky a nahrávky: 9. Stach (Nash, Kindl), 39. Pitule (Ptáček, Repe), 40. Kindl (Zajíc). Rozhodčí: Würtherle – Krátký, Svoboda
Diváci: 3193.

Kladno: Mensator – Nash, Repe, Gutwald, Růžička, Zajíc, Ptáček, Kehar – Machač, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dvořáček, Pitule, Redlich – Horna, Miura, Strnad – Hajný.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Marek, Rob, Babka – Guman, Mikyska, Švihálek – Žálčík.

Autor: Kamil Jáša