V domácí sestavě chyběli ze zdravotních důvodů náhradní gólman Hrubec, Červený a především nejproduktivnější hráč Milan Gulaš. Trenéři tak měli k dispozici pouze jedenáct útočníků a Mertl alternoval ve dvou řadách.

Jihočeši na soupeře od úvodních minut vlétli a dostávali se do šancí. Na Faltera si ale nepřišli Květoň ani Mertl. Hosté měli velkou příležitost ve 12. min, kdy Kovář vyrazil těžkou střelu Stielera a poté doslova čaroval při dorážce Valského.

Domácí celek sice nedokázal využít přesilovku pět na tři, ale v závěru prvního dějství se diváci přece jen dočkali. Kotaškovu nenápadnou střelu od modré v 18. min. jemně tečoval za Falterova záda Kuchejda.

Úvod druhé třetiny patřil jednoznačně Kladnu. Po nepříjemné střele L. Procházky Kovář hledal kotouč ve svém brankovišti a poté předvedl parádní zákrok, když před ním zůstal zcela sám Bicek. Domácí si koledovali, ale gól naštěstí nedostali. Jejich hra dopředu ale drhla. Výjimkou byla pouze Ptáčkova bomba, která orazítkovala boční tyč. Nakonec se Kladenští po zásluze vyrovnávacího gólu dostali. V avizované výhodě domácí přestali hrát, Bicek zůstal zase úplně sám před Kovářem a tentokrát už zamířil přesně pod horní tyčku.

Inkasovaný gól Jihočechy vyburcoval k mimořádnému náporu, který brzy přinesl ovoce. Dvě minuty před druhou sirénou v přesilovce dotlačil puk ze skrumáže za brankovou čáru Šimánek.

V závěrečném dějství hosté zlobili a několikrát byli hodně blízko vyrovnání. Především při sólu Látala při vlastním oslabení, kterého si doslova vychutnal Kovář.

Pojišťovací třetí gól nedal Pletka, jehož střelu vyrazil z branky obránce Toman. V závěru pak Kovář chytil jistý gól Růžičkovi a při power play soupeře domácí důležité tři body ubránili.

Branky a nahrávky: 18. Kuchejda (Kotaška, R. Pšurný), 39. Šimánek (Mikeska, Ptáček) – 33. Bicek (D. Růžička, Eberle). Vyl. 4:7 (navíc host. Patera 10 min.), využ. 1:0. Rozhodčí: Minář, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. 4736 diváků. Mountfield: Jak. Kovář – Kotaška, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc – Šimánek, Mikeska, Podlešák – Mertl, Langhammer, L. Květoň – Martynek, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, R. Pšurný. Trenéři Fr. Výborný a Kupka. Kladno: Falter – L. Procházka, D. Růžička, Mrázek, Toman, Piskáček, Šmach – Bicek, Patera, Kuchler – S. Treille, Melka, Bělohlav – Bílek, Kotrla, Látal – Valský, Stieler, Eberle. Trenéři Tatíček a Kopecký.

Hlasy trenérů – Milan Kupka (Mountfield): „Pro nás jsou to krásné tři body, protože výkon měl být z naší strany lepší. Někdy ale vyhrajete, i když se vám hra nedaří. Jindy je tomu zase naopak.“

Jiří Kopecký (Kladno): „Už je to pro nás několikátý zápas, který jsme o gól prohráli. Vůbec nechci snižovat výkon domácích, ale v závěru jsme si vytvořili čtyři až pět vyložených šancí a alespoň bod jsme si zasloužili. Pokud ale nebudeme takové příležitosti proměňovat, tak nemůžeme čekat lepší výsledky.“