Kromě toho přestal komunikovat se svými fanoušky prostřednictvím facebooku. Tuto stránku sledovalo na sociální síti přes deset tisíc uživatelů. Podle předsedy představenstva Miroslava Schöna tím chce klub uklidnit situaci. „Chceme vášně uklidnit a jedním z prostředků je uzavření diskusního fóra na našich webových stránkách a také oficiálním profilu na facebooku," řekl Miroslav Schön, který se tento týden sejde s primátorem Thomou, aby vyslechl jeho návrhy na řešení situace.

Fanoušci však pro tento krok pochopení nemají a dávají to na internetu hlasitě najevo. Kromě ostřejších reakcí si někteří diskutující pod články na webu Deníku udrželi nadhled. „Teď asi MTF vypne všechny diskuse na všech webech. Neví někdo, jestli už náhodou nevyklízej i kanceláře na zimáku?" ptá se uživatel s přezdívkou Gio.

Přes slova o snaze uklidnit vášně klub informoval o stažení žádosti na pronájem bufetů, protože ani případný úspěch by údajně situaci nepomohl. „Bylo by to jen divadlo. Nic by se tím nevyřešilo," vysvětlil Miroslav Schön a dodal, že by klub stejně nemohl zajistit čepování jiného piva než budvaru.

V tichosti pak pokračují jednání o možném přesunu klubu, donedávna označovaném jako krajní řešení situace. Hlavním favoritem je v tuto chvíli Hradec Králové, kde město přispívá na chod klubu částkou 19 milionů korun ročně. Jednání 
o možném přesunu přiznal generální manažer místního klubu Aleš Kmoníček. „Budějovice nás kontaktovaly a byly tady na jednání," přiznal s tím, že 
z jednání měl pozitivní dojmy 
a potvrdil, že hradecký klub by o extraligu měl zájem.

Případné stěhování klubu do Hradce Králové ale nebude jednoduché. Rozpočet v poslední sezoně dosáhl výše přibližně 
24 milionů korun. To je částka, která na působení v extralize zdaleka nestačí. Přitom Pardubice, silný hokejový hráč a regionální soused Hradce Králové, otevřeně přiznávají dluhy ve výši 17 milionů korun vůči městu. A v regionu chybí firmy, které by mohly pomoci výraznější sumou. Na otázku, zda by si HC MOUNTFIELD pomohl přesunem do Hradce Králové, jednoznačně kladná odpověď neexistuje.